چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
نماینده آستارا خبر داد
مشارکت خیر غیربومی برای آبرسانی به چهار روستای آستارا
گرفتن پرینت
کد خبر: 9654  |   تاریخ انتشار:16 آوریل 2021   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

مشارکت خیر غیربومی برای آبرسانی به چهار روستای آستارا

به گزارش چوبر نیوز نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی از رفع مشکلات آبرسانی روستاهای کانرود، شونده کش، شهرک دربند و روستای هجرت با مشارکت یک خیر غیربومی خبر داد.

غلامرضا مرحبا اظهار کرد: مشکلات آبرسانی روستاهای کانرود، شونده کش، شهرک دربند و روستای هجرت و حفر پنج حلقه چاه دیگر نیز در صورت تأیید فنی برای تأمین و تقویت منابع آب روستاهای بخش مرکزی با هزینه این خیر به شکل کامل مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس قرارداد منعقد شده با فرد خیر به زودی نسبت به راه اندازی تأسیسات جدید نظیر لوله کشی و حفر چاه در روستاهای مذکور اقدام خواهد شد، خاطرنشان کرد: در فصول گرم سال بیشتر روستاهای شهرستان آستارا با تنش آبی مواجه می شوند.

وی افزود: این اقدام با توجه به کمبود اعتبارات دولتی مشارکت خیران و بخش خصوصی برای رفع قطعی و افت فشار آب ضروری است.

مرحبا در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه در طول سال های گذشته سرمایه گذاری مناسبی برای آبرسانی به آستارا صورت نگرفته است، تصریح کرد: بخشی از تأسیسات آب، بدون توجه به اصول پدافند غیرعامل راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: تأسیسات تصفیه خانه بهارستان آستارا فرسوده شده و برای تأمین آب شرب ناکافی است و در صورت‌ تکمیل سد لاستیکی، بخش عمده ای از مشکل تنش‌ آبی در این شهرستان برطرف خواهد شد.

نماینده آستارا با تأکید بر اینکه باید تأسیسات آبرسانی بیش از پیش به روز و منابع جدید تعریف شود، گفت: در حوزه آبرسانی تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله زیادی داریم و اختصاص اعتبارات لازم برای آبرسانی و تکمیل طرح فاضلاب آستارا را در سطح استانی و ملی پیگیری می کنم. منبع:ایسنا


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876