چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
گفتگو با اسلام عبادیان:
شهر چوبر به یک بیمارستان مجهز نیاز دارد
گرفتن پرینت
کد خبر: 9392  |   تاریخ انتشار:27 فوریه 2020   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

کمی بالاتر از میدان ونک در لابلای ساختمانهای بلند شهر و درست مابین کوچه والی نژاد و دامن افشار، بیمارستانی وجود دارد که قلبهای زیادی در آن می تپد، پرسنلی که جانانه برای خدمت به مردم و بیماران تلاش می کنند و بیمارانی که همواره با امید وارد این بیمارستان می شوند، چرا که مدیریت بیمارستان در فرایند خدمت رسانی به مراجعه کنندگان، تدابیری چیده تا بهترین پرسنل، متخصص ترین پزشکان و  به روزترین تجهیزات را برایشان مهیا کند. و شاید به همین خاطر است که بیمارستان محب مهر را خیلی ها بیمارستان امید ایران بدانند.

اسلام عبادیان یکی از همان متخصصان بیمارستان محب مهر است. او بدون اینکه طول و عرض دانشگاههای معتبر جهان را برای اخذ مدارک رنگارنگ طی کند، کمر همت بسته تا پای جان در خدمت مراجعه کنندگان به این بیمارستان باشد.

چوبر نیوز این هفته سراغ این متخصص نام آشنای کشور رفته که برای بسیاری از هنرمندان، فوتبالیستها و البته مردم دیار گیلان شناخته شده  است.

آقای عبادیان ابتدا بفرمایید شما کی و کجا بدنیا آمدید؟ و الان کجا هستید و چکاره اید؟

اینجانب اسلام عبادیان متولد ۵ فروردین ۱۳۵۹ در چوبر تالش هستم. بنده با سمت بهیاری و اماده ساز در بخش تصویربرداری بیمارستان محب مهر و هاشم نژاد مشغول به کار میباشم.

از دوران مدرسه و تحصیلاتتان بگید و اینکه آیا از قبل برای این شغل هدف گذاری کرده بودید یا بر حسب اتفاق در این حرفه مشغول شدید؟

تحصیلات بنده دیپلم میباشد و در روستای حویق تحصیل کرده ام و مدرک بهیاری را طی گذراندن یه دوره در تهران به دست  اورده ام.
قبل از این شغل بنده ۱۵ سال در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مشغول به کار بودم و چون به این شغل زیادی علاقه نداشتم خودم را از شهرداری باز خرید کردم و در بیمارستان محب مهر فرم پر کردم برای کار و خوشبختانه یکی از دوستان پدرم که در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به کار بودند معرف بنده شدند و بنده در بیمارستان محب مهر مشغول به کار شدم . من عاشق کارم هستم و با تمام توان به بیماران خدمت رسانی میکنم و خدا را شاکرم که این شغل را به من عطا کرد تا بتوانم به بیمارانی که به بیمارستان ما مراجعه میکنند کمک کوچیکی کرده باشم .

این بیمارستان چه خدماتی به مردم ارایه می دهد؟

بیمارستان محب مهر یک بیمارستان جنرال میباشد و تمامی خدمات تخصصی در ان به مردم ارائه میشود داخلی،ارتوپدی، کلیه و مجاری ادراری، داخلی قلب، جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب،جراحی عمومی، پیوند کلیه، دیالیز، جراحی عروق، سنگ شکن،سونوگرافی معمولی و داپلر، سی تی اسکن،ام ار ای، رادیولوژی، تراکم استخوان،کلینیک درد،… که با بالاترین و بهترین امکانات در خدمت بیماران از کلیه نقاط کشور و حتی کشورهای همسایه از جمله عراق، اذربایجان، هند،سوریه…میباشد

افراد زیادی از همشهریان شما به اینجا مراجعه می کنند چطور شما را پیدا می کنند؟

بیشتر مراجعه کنندگان به بنده از حویق و چوبر و روستاهای اطراف و حتی تالش و استارا میباشد و فکر کنم بیشتر خانواده ها از چوبر و حویق برای درمان خود به من مراجعه کرده اند. من عاشق سرزمین پدری ام (چوبر) هستم و با جون دل به مردم این منطقه خدمت میکنم .

چقدر برای کسانی که از دیار شمال به اینجا مراجعه می کنند وقت می گذارید؟

بنده عاشق سرزمین پدری ام (چوبر) هستم و با جون دل به مردم این منطقه خدمت میکنم . برای راحتی بیماران قبل از این که به تهران تشریف بیاوردند بنده نوبت دکتر مربوطه و یا پاراکلینیک را برای انها رزرو میکنم تا وقت انها در تهران تلف نشود و کارهای انها سریع انجام شود. روزانه میانگین ۵ یا ۶ نفر از چوبر تالش حویق ویزنه لمیر به بنده مراجعه میکند .

با این همه وقتی که برای همشهریانت میزاری مشکلی در محل کار برایت پیش نمیاره؟

برای انجام کارهای بیماران باید خیلی وقت صرف کنم که بعضی وقتها به این خاطر موقعیت شغلیم به خطر افتاده و حتی پیش اماده شغل خود را میخواستم از دست بدهم که با وساطت مسئول  بخشم خانم مهدوی بزرگوار و مهربان مشکلات حل شده،واقعا شاید پیش اماده ۳ یا ۴ ساعت درگیر کارهای بعضی از بیمارانی که بهم مراجعه کردند   شده ام که باعث ناراحتی همکارانم شده و از اینجا از تمامی همکاران تشکر میکنم که این مدت یار و یاور من بوده اند و همیشه بنده را درک کردند اینها جز بهترین دوستان من هستند.

چه خاطره ایی از خدمت به مردم دارید؟ چه همشهریان خودتون چه افراد دیگر؟

با همشهرایان عزیزم خاطرات زیادی دارم، روزی من برای تعطیلات به چوبر رفته بودم اژانس گرفتم که جایی بروم راننده اژانس از من سوال کرد شما بیمارستان محب مهر مشغول به کار هستید من جواب دادم بله. گفت: میتوانم برای چکاپ به بیمارستان شما مراجعه کنم من خدمتشون عرض کردم در خدمتتون هستم. یک روزی امدند پزشک معالج برای ایشان سونوگرافی نوشتند بعد از انجام سونو گرافی بنده خدا با نگرانی از اتاق سونو‌گرافی خارج شدند من از متخصص رادیولوژی در مورد بیمارم سوال کردم گفتند باید سی تی اسکن انجام بدهند بعد از انجام ان جواب قطعی را بهتون خبر میدهم. بعد انجام سی تی اسکن فرمودند بیمارتان سرطان کلیه دارد و باید هر چه سریع تر باید جراحی بشوند بعد از جراحی و خارج کردن کلیه بیمار و مراحل درمان بیمار مرخص شد و الان چند سال از این قضیه میگذرد و بیمار سالم به زندگی ادامه میدهد چون زود تشخیص داده شده بود و سرطان به جای دیگری سرایت نکرده بود. در ضمن بیمار نزدیک به چهل سال داشت و خیلی جوان بود.

خاطره دوم: یک روزی از سالن بیمارستان میگذشتم که دیدم بیماری به زبان اذری(ترکی) صحبت میکند جلو رفتم و کمکش کردم کارهایش به راحتی انجام بشود و بستری بشود موقع مرخص شدن به بنده گفتند من از یک جای بسیار زیبایی اومدم اگر تمایل داشتید تشریف بیاورید پیش ما حتما بهتون خوش میگذرد پرسیدم از کجا؟ وقتی ادرس داد دیدم همشهری هست از ویزنه امده بودند خیلی خیلی خوشحال شدم که همشهری خودم را کمک کردم.

شما متخصص قلب نیستید اما قلبی به وسعت دارید دارید که شاید به همین خاطر است که بسیاری از دوستدارانتان شما را بعنوان متخصص قلب می شناسند، فکر می کنید چرا اینقدر براشون مهم هستید که در مواقع نیاز به سراغ شما میان؟

من براشون مهم نیستم بلکه اونا برایم مهمند و من ضمن ارادت به این عریزان و همه مردم همین جا اعلام میکنم که خدمت به مردم به من انرژی میده تا جایی که خیلی وقتها از کار و استراحت خودم می زنم تا کار یکی راه بیافته. چون میدانم کسی که درد دارد و نگران است زمان برایش چقدر مهم است.

از معلمان و همکلاسیهای دوران تحصیل کدام را بیاد دارید و برای شما تاثیر گذار بوده اند؟

از معلمها اقای ارشد دشتی پور بسیار انسان نازنینی بودند، بسیار ادم خوش اخلاق و مهربان در ضمن شاعر خوبی هم بودند متاسفانه زود از بین ما رفتند خدا رحمتش کنه.

همکلاسیهای خیلی خیلی خوب داشتم مثلا عارف مصطفوی، کمال دشتی پور،داریوش عباس زاده،محمد علی پورکردار،علی رضا عزت پور و … که همه ما عاشق بروسلی بودیم و به عشق اون با هم رزمی تمرین میکردیم. یادش بخیر

نظرتان در مورد چوبر و امکانات و زیرساختهای شهری در این شهر چیست؟

از زمانی که اقای قلی پور شهردار چوبر شده اند پیشرفتهای زیادی کرده و از اینحا تشکر ویژه از ایشان دارم و خدا قوت ویژه عرض میکنم خدمتشان . ولی هنوز یکسری کمبودها وجود دارد و مردم هنوز نیازهای زیادی دارند. شهر چوبر به یک بیمارستان مجهز نیاز دارد با دستگاههای پیشرفت مثل سی تی اسکن رادیولوژی و ام ار ای تا نیاز نباشد به خاطر این خدمات به شهرهای دیگر مراجعه کنند اول از همه هزینه انها پایین میاید دوم جاده ها خیلی خطرناک هستند تردد در این جاده ها برای انها خیلی خطرناک است.

عملکرد مسئولان چطور بوده؟

خدا را شکر یک شهردار بسیار جوان در شهر چوبر مشغول به کار شده که با تمام توان برای مردمش داره کار میکنه خدا قوت بهش بده و از مردم خواهش میکنم در تمام کارها به ایشان کمک کنند که زودتر کارها  به نتیجه برسد.

اگر بخواهید از ۵ نفر تشکر کنید چه کسانی در اولویت هستند؟

اول از همه از پدر و مادرم تشکر ویژه دارم و دستشان را میبوسم. یک تشکر ویژه از اقای دکتر جعفری و خانم مهدوی عزیز دارم و از اقای دکتر عظیمی شهرابی تشکر ویژه دارم که همیشه نسبت به بیماران بنده لطف ویژه ای داشتند.
از همکاران عزیزم در بخش درمانگاه بیمارستان محب مهر و بیمارستان هاشم نژاد تشکر ویژه دارم که همیشه هوای مریضهای بنده را داشتند و کارهای انهای را انجام داده اند.
از همکارهای تصویربرداری محب مهر تشکر میکنم که همیشه کار بیماران بنده را بدون هیچ معطلی و بدون منت انجام داده اند.
در اخر  همه همشهریان عزیزم ان شا الله از من راضی باشند و بعضی وقتها بعلت موقعیت شغلیم کوتاهی بنده را به بزرگی خودشان ببخشند.
در خدمت تک تک همشهریان عزیزم هستم با جان و دل

و حرف آخر:
دعا قدرتی شگرف دارد…هنگامی که برای انسانها آرزوی سعادت میکنی نیروی درونت به تمامی انسانهای پاک طینت متصل میشود و راهی میشوی برای عبور تمامی دعاهای خیری که از تمامی مردم فرستاده شده و آنگاه انرژی دعاها و برکت انسانهای خیرخواه در روی زمین وارد زندگیت میشود!
بیایید برای هم دعای خیر کنیم،
آرزو میکنم در این روزهای پایانی سال و در ساعات و روز ها و ماههای پیش رو، مهر ، برکت ،عشق،محبت و سلامتی همنشین شما و نزدیکان و تمامی انسانهای خیرخواه روی زمین باشند.
الهی آمین

برای دیدن تصاویر بیشتر و ارتباط با اسلام عبادیان به اینستاگرام وی به آدرس زیر مراجعه کنید: https://instagram.com/eslam_ebadiyan.official?igshid=1uw8rqkhjaoup


برچسب‌ها:
  1. عادل بقایی گفت:

    سلام. برادر بزگوار آقای عبادیان عزیز
    انشاا.. با صبوری که دارید و برای بیماران الخصوص بیمارانی که از منطقه تالش و حومه بنا به ناچار به تهران و بیمارستان محب مهر مراجعت میکنند و خدمات تحسین برانگیز خود را ارایه می کنید اجر این عمل خیر تون را خداوند کریم عنایت فرمایید و هیچ وقت درمانده نباشید. متشکرم برادر

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876