چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

۷۰ پروژه همزمان با سفر رئیس جمهور در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد
گرفتن پرینت
کد خبر: 8732  |   تاریخ انتشار:02 مارس 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز به نقل از تسنیم، علی اوسط اکبری‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: همزمان با سفر رئیس جمهور به گیلان ۷۰ پروژه مهم و اولویت‌دار استان با صرف اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه این پروژه‌ها به حوزه‌های اقتصادی،‌ فرهنگی، گردشگری، کشاورزی و صنعت مرتبط می‌شوند عنوان کرد:‌ شاخص‌ترین طرحی که به‌زودی و با حضور رئیس جمهور در گیلان افتتاح می‌شود پروژه ملی راه‌آهن قزوین-‌ رشت است.

اکبری‌مقدم با تأکید بر اینکه برای ایجاد و افزایش توجیه اقتصادی خط ریلی قزوین -‌ رشت اتصال این پروژه به بندرانزلی و بندر آستارا در دستور کار قرار دارد تصریح کرد:‌ پروژه راه آهن قزوین-‌ رشت در صورت تکمیل فازهای نهایی خود کریدور شمال-‌ جنوب را به هم متصل می‌کند.

 

وی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم راه آهن گیلان در مسیر رشت به انزلی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: فاز سوم این خط ریلی از رشت به سمت بندر آستارا تعریف شده است که عملیات اجرایی آغاز احداث آن نیز همزمان با حضور رئیس جمهور در استان گیلان رسماً آغاز می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در مورد روند پرداخت خسارات سیل مهرماه امسال در منطقه تالش بیان داشت:‌ بخشی از خسارت‌های سیل اخیر که آسیب‌های فراوانی را در غرب گیلان به بار آورد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به سیل‌زدگان پرداخت شد.

اکبری‌مقدم از تخریب ۸۰ درصد سردهنه‌های آبرسانی کشاورزی در تالش به‌علت طغیان رودخانه‌ها سخن گفت و افزود:‌ با توجه به خسارات وارده و حجم آسیب‌ها ساماندهی رودخانه‌ها به سرعت انجام شد و شرکت‌های آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی نیز تعمیر سردهنه‌ها را به اتمام رساندند.

وی در مورد نحوه جذب و به‌ کارگیری نیروهای شرکت راه آهن گیلان موسوم به شمال ۲ ابراز داشت: طبق دستورالعمل‌های صادر شده تمام این نیروها باید از داخل استان جذب شوند بنابراین تا آن زمان به‌طور موقت از نیروهای متخصص سایر استان‌ها استفاده خواهیم کرد.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876