چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در مرز آستارا و جمهوری آذربایجان
گرفتن پرینت
کد خبر: 8569  |   تاریخ انتشار:12 نوامبر 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: شهرک صنعتی بین‌المللی در مرز آستارا و جمهوری آذربایجان ایجاد می‌شود.

به گزارش چوبر نیوز به نقل از تسنیم، فرهاد دلق‌پوش اظهار داشت: مصوبه‌ای از سوی هیئت دولت برای ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در مرز شهرستان آستارا و کشور جمهوری آذربایجان داریم که موضوع را پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه ظرفیت‌های ترانزیتی و زیرساخت‌های تجاری و روابط خوبی برای دو کشور ایجاد شده است افزود: این شهرک بین‌المللی می‌تواند مسیر پیشرفت تازه‌ای را در عرصه‌های صنعتی و تجاری ایجاد کند.

دلق‌پوش با تاکید بر اینکه مجوزهای صادره باید متناسب با اقلیم و ظرفیت‌های هر شهرستان باشد گفت: در پی مذاکرات انجام شده، تعیین شده بود که ۲۵۰ هکتار از طرف ایران و ۲۵۰ هکتار نیز از طرف کشور آذربایجان برای احداث شهرک صنعتی ملی اختصاص یابد.

وی با توجه به پتانسیل‌هایی مناسبی که در شهرستان آستارا وجود دارد صدور مجوز شهرک صنعتی خصوصی را نیز پیشنهاد و اعلام کرد: برای سرمایه‌گذاران ایجاد شهرک صنعتی خصوصی مجوز صادر کرده و در صورتی که اولویت صنایع، صادرات‌محور باشد تمایل بیشتری برای صدور مجوز داریم.

دلق‌پوش تاسیس پایانه صادراتی میوه و تره بار را نیز مناسب وضعیت شهرستان آستارا دانست و افزود: تحقیقاتی در گذشته برای پایانه‌های صادراتی در این شهرستان انجام شده که تاکنون اجرایی نشده است و چنانچه در این زمینه سرمایه‌گذاری شود مقدمات آن را فراهم می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان تعداد واحدهای صنعتی فعال این شهرستان را ۵۳ واحد اعلام کرد و افزود‌: این واحدها با سرمایه‌گذاری ۷۳۲ میلیارد تومان زمینه اشتغال ۱۶۰ نفر را به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم کردند.

دلق پوش به صدور مجوز احداث ۴۴  واحد صنعتی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری بیش از ۹۴۰ میلیارد تومان در این طرح ها، پیش بینی می‌شود بستر اشتغال ۹۳۴ نفر در این شهرستان فراهم شود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876