چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
معاون رییس جمهور خبرداد:
مدل ارزی دولت برای گردشگران ورودی و خروجی از کشور
گرفتن پرینت
کد خبر: 8226  |   تاریخ انتشار:22 آوریل 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز، علی اصغر مونسان رییس میراث فرهنگی و گردشگری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت:  دولت برای کنترل وضعیت بازار ارز مدلی را مهیا کرده است که این مدل چون در ابتدای راه هست امکان دارد نواقصی داشته  باشد به همین خاطر هفته گذشته در خصوص وضعیت گردشگران چه ورودی و چه خروجی، در هیات دولت سوال هایی مطرح شد و آقای دکتر جهانگیری دستور دادند که جلسه ایی با دکتر سیف داشته باشیم .

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در این زمینه مکانیزمهای تبدیل ارز گردشگران ورودی به کشور است  بطوریکه ما در تلاشیم باید روشی مهیا و مشخص شود که این گردشگران ، ارز خود را چگونه و کجا باید تبدیل کنند.

الگوی جدید دولت برای کنترل وضعیت بازار ارز

معاون رییس جمهوری افزود ،  البته به لحاظ  آشنا نبودن گردشگران خارجی با بانک های منتخب شاید مشکلاتی برایشان بوجود آید که نتوانند این بانک ها را پیدا کنند یا خدای ناکرده پای دلالان  به این بخش باز شود، ما باید روشی مهیا کنیم که برایشان سخت نباشد و همچنین برای گردشگرانی که میخواهند از کشور خارج  شوند  بیش از آن ارزی که دولت در نظر گرفته است و نیاز به ارز دارند و اینکه چگونه می توانند ارز را با قیمت آزاد تهیه کنند.

وی ابراز امیدواری کرد:  قرار است در این هفته معاون گردشگری  با معاون ارزی بانک مرکزی جلسه‌ای داشته باشند تا مشکلات حوزه گردشگری هم مرتفع شود.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876