چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

بازار داغ تبلیغات انتخاباتی از ساحل تا ارتفاعات تالش
گرفتن پرینت
کد خبر: 6556  |   تاریخ انتشار:23 فوریه 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

kkk

به گزارش چوبر نیوز، یک هفته ماراتن تبلیغات انتخاباتی با شدت و حرارت خاصی در حال پیگیری است. این تکاپوی تبلیغاتی در شهرهای کوچک از شدت بیشتری برخوردار است. چرا که در این شهرها تعصبات قومی و خانوادگی هم در تبلیغات دخیل هستند. شنیده ها حاکی از آن است که کاندیداهای انتخابات منطقه تالش و آستارا که سه نفر از شهر چوبر نیز در بین آنان قد علم کرده اند با انواع تبلیغات محیطی – اجتماعی از جمله پوستر، متینگ، گروههای بحث و مناظره محلی و همچنین فضاهای مجازی و غیر مجازی با شور و حال وصف نشدنی در جریان است.

این کاندیداها و هوادارانشان که با نگاهی خوشبینانه صندلی سبز مجلس را از هم اکنون مال خود میدانند، انواع شیوه های تبلیغی را بکار بسته اند تا نظر مردم را به حمایت از خود جلب کنند. در این هفته از ساحل نیلگون خزر تا ارتفاعات تالش و آستارا حرف از انتخابات و انتخاب « وکیل » است. وکیلی که بمدت ۴ سال قرار است نماینده همه اقشار مردم حوزه انتخابیه خود باشد. در این میان علاوه بر برخی ها که به حکم شرعی و امر واجب به کارزار شور و هیجان انتخابات وارد شده اند ، برخی نیز با نیم نگاهی به وضعیت خود و انتظارات شغلی و … که دارند ، در کاروانهای تبلیغاتی کاندیداها جای گرفته اند. همین عوامل باعث برخی اتفاقات در میان گروههای مختلف تبلیغاتی کاندیداها شده است که اگر از اسم تخریب رقیب اکراه کنیم ، نوعی بداخلاقی سیاسی – اجتماعی را یدک می کشد.

اما باید بدانیم که در گذر این یک هفته خوبی ها و بدیهایی هم بجا خواهد ماند که توجه به آن و تبعات بعدی شاید کمی از خسران برخی بداخلاقی ها بکاهد.

شور و حرارت انتخاباتی در تالش و آستارا از قدیم و ایام که من بیاد دارم داغ بوده اما همیشه هم با اتفاقات کوچک و بزرگی همراه بوده. چه از افراد گمنام و ناشناسی که برای اولین بار و به یک باره نماینده و وکیل قانونی مردم شدند و چه از درگیریها و کله قند هایی که در این درگیریها رد و بدل شده.

اما مردم منطقه افراد بزرگ زاده و بزرگ منشی هستند که همیشه با انتخاب خود سعی داشته اند با انتخاب نخبگان مدیریت سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی، عاملی برای پیشرفت و تعالی خود و آیندگان باشند. و این اتفاق در هر دوره، در قلب و روح مردم بزرگ منطقه جریان داشته که در همین جا، جا دارد از تمامی نمایندگان ادوار تالش و آستارا و مردم فهیم و آگاه تشکر و قدردانی کنیم.

اما آنچه باعث شد این یاداشت کوتاه را بنویسم ، شنیدن خبرهایی نچندان خوشایند از برخی کاروان های انتخاباتی در برخی محلات است. در گیری و کتک کاری برخی هواداران اگر نگوییم نوعی عقب ماندگی فرهنگی اجتماعی است ، ناچارا از عدم دانش سیاسی برخی ها باید نام ببریم… امید که این اتفاقات دیگر بار تکرار نشود و در محیطی آرام و دوستانه و تحمل اندیشه مخالف در چارچوب نظام، شاهد شکوفایی رشد سیاسی و پیشرفت منطقه باشیم. / م.هنری


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876