چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گنجی که زیر پای مردم چوبر خوابیده است
گرفتن پرینت
کد خبر: 5293  |   تاریخ انتشار:17 سپتامبر 2015   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

۲۰۱۵-۰۷-۳۱ ۱۳.۵۰.۴۹

به گزارش چوبر نیوز، شهر ساحلی چوبر تنها شهر ایران است که موقعیت جغرافیایی فوق العاده ایی در نزدیکی به دریا و جنگل دارد.
در این شهر کوه و جنگل به فاصله اندکی از دریا فاصله دارد و و در برخی جاها اصلا فاصله ندارد و فقط جاده بین المللی است که شلوغی شهر را در اطراف خود جای داده و دریا را از کوه جدا می کند.
اما بسیاری از چوبرها از نعمت بزرگی که زیر پایشان خوابیده بی خبرند.
اگر از نعمت هایی که خدا از راه دریا و شالیزار و باغات کیوی در اختیار این مردم قدردان قرار داده صرفنظر کنیم، ارتقاء سطح فرهنگ و توجه به زیر ساختهای گردشگری در چوبر ثروت عظیمی را نصیب آنان خواهد کرد.
یکی از این منابع ثروت توسعه و ترمیم و گسترش “جاده ال کیوی” در بالا محله چوبر است.
جاده ایی که همت جوانان فرهیخته و تحصیلکرده و مسئولان پر تلاش چوبر را می طلبد که اگر پیگیر شوند تا اعتماد و اعتقاد مدیران تصمیم گیر کشوری و استانی را جلب کنند، جاده “ال کیوی” بسیار زیباتر و جذاب تر از حیران، اسالم به خلخال و … خواهد شد.
جاده ایی که از فراز آن دریا را در زیر پاهایتان احساس می کنید و هوای مطبوعی که در ارتفاعات آن دارید با مناظری زیبا برای هر گردشگری بیاد ماندنی و خاطره انگیز خواهد بود.
موقعیت این جاده بسیار بهتر و پر درآمدتر از سایر مناطق خواهد بود. چرا که حالا بدونه در نظر گرفتن درآمد حاصل از گردشگر بومی ، حضور حجم عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی چهره اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر را بکلی دگرگون خواهد کرد.
در آنصورت کمتر کسی را در این شهر کم جمعیت خواهید یافت که بدنبال کار باشد. چرا که رونق گردشگری در هر منطقه ایی اشتغال پایدار را بدنبال داشته و رشد اقتصادی منطقه را بدنبال دارد.
سالها پیش که در سازمان میراث فرهنگی پای صحبت های مسئول گردشگری وقت نشسته بودم، حرف از روستاهای هدف گردشگری زد که نام برخی مناطق و ارتفاعات تالش و البته چوبر نیز برده می شد. وی از طرحها و برنامه هایی سخن می گفت که مطمئنم اگر تا بحال به اجرا در آمده بود ، چهره منطقه و بخصوص چوبر، حالا متفاوت تر از امروز بود.
این مهم به سر انجام نخواهد رسید جز به همت جوانان فهیم و مطالبه گر چوبر و مسئولین پر تلاش که میدانم بیش از توانشان برای چوبر زحمت می کشند.


 1. احد پرستار گفت:

  با سلام خدمت جناب شوکتی عزیز، انعکاس اخبار چوبر از طرف شما، یک گام مثبت در توسعه شهر عزیزمان چوبر خواهد بود که بنده شاهد تاثیرات مثبت سایت چوبر نیوز دز زمان حال نیز هستم. افتخار می کنیم که همشهری شما هستیم، خوشحالیم که با وجود دغدغه های شخصی و شغلی فراوان، زمان برای زادگاهتان می گذارید و آینده چوبر را مهم می دانید.

  سپاس از بابت همه زحمات شما.

  پاسخ:
  جناب پرستار عزیز
  وجود فرهیختگانی چون شما برای من افتخار بزرگی است. و شهر و دیار ما بدست شما نیک اندیشان نیک کردار نیک گفتار ، ابادتر از دیروز خواهد شد.
  من اگر کاری برای سرزمین و دیارم کرده ام این کردار نیک را از اساتید بزرگی چون « زنده یاد رحیم پرستار» به ارث برده ام . روحشان شاد و یادشان همیشه گرامی

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)




© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876