چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

چوبر به همراه گردشگران به استقبال نوروز می رود
گرفتن پرینت
کد خبر: 4253  |   تاریخ انتشار:06 مارس 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

357ce0e158150473b08881295579faf2

به گزارش چوبر نیوز، شهر ساحلی چوبر در ایام عید نوروز روزانه پذیرای بیش از ۱۲۰۰ نفر مسافر خواهد بود. بطوریکه طبق آمار فرمانداری تالش سال گذشته ۴۵۰ خودرو به قصد مسافرت وارد چوبر شده اند که اگر بطور میانگین تعداد سرنشینان هر خودرو را  ۳ نفر در نظر بگیریم به رقمی بیش از هزار نفر خواهیم رسید.

بر اساس این گزارش و به نقل از رئیس شورای شهر چوبر، هنوز امکانات لازم برای اقامت شبانه این گردشگران مهیا نشده اما با تدابیری که مدیران اجرایی اندیشیده اند، مسافران و گردشگران نوروزی می توانند با نصب چادر در پارک ساحلی چوبر اقامت داشته باشند چرا که علوه بر امنیت مکانی، امکانات اولیه مثل آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و… نیز در این محل تدارک دیده شده است که البته آلاچیق هایی هم برای استفاده مسافران و گردشگران در این پارک احداث شده و آماده بهره برداری هستند.

پارک ساحلی چوبر در ورودی چوبر از سمت آستارا و کنار زمین فوتبال واقع شده که دسترسی به بازار چوبر و ساحل دریا را برای گردشگران و مسافران نوروزی مهیا می کند. ضمن اینکه تنها میدان چوبر که طراحی و ساخت و تخریب آن چندی پیش سر وصدای زیادی هم بپا کرد، در کنار این پارک ساحلی واقع شده که دسترسی مسافران به این پارک را هم از جهت ورودی تالش و هم از سمت آستارا، به سهولت فراهم می کند.

پارک جنگلی و ساحلی چوبر یا همان کاجستان،نرگس خاتون،بالخ گولی،باغات سرسبز کیوی، چنارستان و جاده ال کیوی از جمله مناظر بکر طبیعت و مناطق زیبای گردشگری هستند که سالیانه پذیرای انبوه گردشگران و مسافران نوروزی هستند، اما عدم آشنایی مسافران با این مناطق یکی از دغدغه های اصلی مسئولین اجرایی چوبر است چرا که برخی از مسافران که به مقصد شهر دیگری قصد عبور از چوبر را دارند بدون اطلاع از وجود چنین مناطق زیبای گردشگری در چوبر، از آن عبور کرده و می گذرند. رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که برای راهنمایی مسافران جهت بازدید از این مناطق چه تدابیری اندیشیده اید؟ می گوید : «ما در هر دو  ورودی شهر کیوسک هایی جهت راهنمایی مسافران قرار داده ایم ضمن اینکه بروشور هایی هم با محتوای مناطق گردشگری چوبر و موقعیت و جغرافیای طبیعی منطقه و اطلاعات اولیه از شهر را با عناوین گردشگری به تعداد کافی برای ارایه به مسافران نوروزی تهیه و آماده کرده ایم که امیدواریم بتوانیم امسال هم میزبان خوبی برای میهمانان نوروزیمان باشیم.»


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876