چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

یادی از گذشته : مصدق بسیار زیرک تر از چرچیل بود
گرفتن پرینت
کد خبر: 3959  |   تاریخ انتشار:19 ژانویه 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

mosadegh

حتما خیلی از شما ها جریان ملی شدن صنعت نفت را می دانید… به گزارش سایت چوبر نیوز، در زمانی که صنعت نفت ایران در استعمار انگلیس بود ، کشمکش بر سر آن به دادگاه لاهه کشید، مصدق وقتی وارد دادگاه لاهه شد ، رفت روی صندلی نماینده انگلستان نشست! هر چقدر نماینده انگلیس بالا و پایین پرید و داد و بیداد کرد که اینجا جایگاه ماست و شما باید اونطرف بشینی، مصدق بی اعتنا دستش رو روی میز گذاشت و سرش را روی دستش!

همه از این حرکت مصدق حیرت زده بودند!! تا اینکه قاضی وارد شد و نماینده انگلیس با تظلم خواهی به این حرکت مصدق اعتراض کرد! قاضی از مصدق توضیح خواست و مصدق سرش رو بلند کرد و گفت:

جناب قاضی من تنها چند دقیقه بر جایگاه این انگلیسیها نشستم و اینها اینچنین برافروخته اند!! پس ملت من چه باید بگویند که اینها عمریست در سرزمین و جایگاه آنها چمبره زده اند و نمی روند!!

.

.

.

پاسخ زیبا و ویرانگر مصدق چنان تا پایان دادگاه بر فضا سیطره پیدا کرده بود که در نهایت رای به نفع ایران صادر شد و نفت ایران ملی گشت!

.

.

.

بعدها خبرنگاری از “چرچیل” پرسید آیا از خود زیرک تر و سیاستمدار تر میشناسید؟

و چرچیل پاسخ داد: فقط یک ایرانی هست که استاد من در سیاست است “مصدق” !

.

.

.

روحش شاد…


برچسب‌ها:
  1. تازه دل گفت:

    مرد مردها بود.
    کوروش – داریوش – امیر کبیر – رضاخان – و بالاخره مصدق…

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876