چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

کاظم خان آقاجانی به رحمت خدا رفت
گرفتن پرینت
کد خبر: 2688  |   تاریخ انتشار:13 اکتبر 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

 

254198214416412614816996222818213613418208
به گزارش سایت شهر ساحلی چوبر ، همه ساله ایام فاطمیه که می رسد بسیاری از مشتاقان و شیفتگان آن حضرت در تدارک غذای نذری و به قول خودمان ” احسان ” می شوند. مردمان چوبر نیز این سنت دیرینه را سالهاس بمانند سایر نقاط کشور با شور و حال وصف ناپذیری ، به جای می آورند.

بر این اساس مزه و خاطره ” احسان ایام فاطمیه کاظم خان آقاجانی ” برای بسیاری از چوبری ها همیشه ماندگار است چرا که هر وقت حرفی از این سنت خدا پسندانه  در چوبر به میان بیاید نام این مرد بزرگ و خیر نیز می درخشد. مردی از خاندان بزرگ آقاجانی ها، یا بهتر بگم فرزند بزرگ ، مرحوم یونس خان آقاجانی چوبر.

کاظم خان مرد آرام و خوش چهره ایی بود که تا بحال آزارش به یک مورچه هم نرسیده بود . نه کاری به کسی داشت و نه پشت سر کسی حرف می زد. راهی در پیش گرفته بود که انتهایش خیر و سعادت و عاقبت بخیری باشد. در هر کار خیری پیشقدم بود و مشتاق .این را از هر چوبری که بپرسید تایید می کند .

کاظم خان با اینکه این اواخر حال مساعدی نداشت اما در چندین کار خیر بصورت بی نام و ناشناخته مشارکت کرد و نخواست اسمی از وی برده شود. چون به اعتقاد وی کار خدا پسندانه نیازی به سر و صدا ندارد و کافی است نیتت پاک و خدایی باشد. وی در ایام محرم بخصوص “تشت گذاری” ماه محرم نقش پر رنگی داشت و عاشقان حضرت امام حسین (ع) اول محرم تشت را از حیاط وی به سمت مسجد جامع بالا محله چوبر مشایعت می کردند.

وی که مدتی در بستر بیماری افتاده بود صبح روز شنبه ، ۱۹ مهر ماه چشم از جهان فرو بست. روحش شاد و یادش گرامی باد.


  1. کریم زاده گفت:

    از اطلاع رسانی به موقع تان سپاسگزارم
    بسیار ممنونم

  2. مرتضی گفت:

    خدا رحمتش کنه مرد شریف و مهربانی بود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876