چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گزارش تصویری از گشت وگذار هنرمندان در چوبر ۱
گرفتن پرینت
کد خبر: 1353  |   تاریخ انتشار:19 ژوئن 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

shokati 6

به گزارش خبرنگار سایت شهر ساحلی چوبر ، افتتاحیه موسسه خیریه انفاق مهر چوبر بهترین بهانه ای شد تا هم بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران نام آور کشورمان با منطقه توریستی و گردشگری شهر ساحلی چوبر آشنا شوند، و هم فرصتی شد تا بسیاری از دوستداران و طرفداران این افراد مشهور بتوانند آنها را از نزدیک ببینند و با آنها هم کلام شوند. این اتفاق به سبب تلاشها و فعالیتهای عزیزانی است که با وجود مشغله کاری  زیاد و مشکلاتی که دارند، مطرح کردن نام چوبر و خوشحالی و شادمانی  مردمان خونگرم و دوست داشتنی آن برایشان مهم بوده و در اولویت است.  تلاشها و برنامه هایی که با هزینه شخصی و بدون هیچ چشم داشتی و فقط و فقط با نیت خیر برای نام  شهرمان انجام می شود قابل تقدیر و ستایشند. 

shokati 19

استاد عزیزم آتش تقی پور اولین هنرمند محبوبی بود که با توجه به اشتراکات فرهنگی و گویشی برای حضور در چوبر دعوت شد. ولی با توجه به مشکلات  و حساسیتی که هنرمندان برای دعوت به مراسمات شخصی و خصوصی دارند، ابتدا این دعوت را رد کرد اما وقتی مطمئن شد این یک حرکت مردمی با نیت خیرخواهانه است با علاقه و اشتیاق این دعوت را پذیرفت و حتی یک روز زودتر از سایر مهمانان در شهر توریستی چوبر حاضر شد.

قرار بود همه مهمانان در ویلای شخصی آقای نصرتی جمع شوند اما تا بقیه برسند آقای تقی پور بسیار علاقمند بود تا مردم چوبر را از نزدیک ببیند. به همین خاطر هیج نقطه ایی از چوبر نماند که با هم نرفته باشیم. خیلی از جاهایی که برای خود من هم جالب بود.

این تصویر انتهای چوبر است . ” محله چنارستان” (یا همان شوکتی محله) در بالا محله چوبر که من در دهه ۶۰ بوسیله تلویزیون سیاه و سفید کوچولویی که تصویر به زحمت در آن پیدا بود ، فیلمها و سریالهای این هنرمند قدیمی را تماشا می کردم وقتی این موضوع را به استاد گفتم، گفت حتما بریم آنجا را ببینیم !

shokati 4

روز دوم  وقتی دکتر محمود عزیزی و علیرضا خمسه از راه رسیدند پس از صرف نهار به همراه آقایان نصرتی،طاهری،قلمی،مختارپور،قلی پور،فردایی،عبادپور،حسن پور ،مصاحب و… از منطقه توریستی ” تاواگولی” و استخر ماهی قزل آلای حسن زاده دیدن کردند.

shokati 5

خانه ایی در دل طبیعت و جنگل سرسبز که پذیرای مهمانان بود!

دوست عزیزم ، رحمان حسن پور تاجر سرشناس کیوی چوبر که با ماشین خود زحمت  جابجایی هنرمندان را می کشید ، آنقدر از توانایی ها و استعدادهای جوانان چوبر به آنها گفت که علیرضا خمسه متقاعد شد دوباره به چوبر برگشته و به کار صادرات کیوی مشغول شود.

shokati 9

سید حمزه موسوی (سرپرست سابق شهرداری چوبر) هرچند  با خنده به وسیله عکاسی من ایراد می گرفت اما کاش به دریچه همین دوربین همه کاره من اعتماد می کرد تا بتوانم تصاویر بهتر و ماندگاری از جمعشان  ثبت کنم. حمزه جان فلفل نبین چه ریزه برادر… تمام این تصاویر محصول همین دوربینه…

دیگه گذشت باشه سری بعد عزیز !!! 

shokati 12

این عکسهای طبیعی جون میده برای سوژه ساختن:

در حالی که آقای عرفانی در گوشی با آقای فردایی صحبت می کنند، حرکات محرم آقاپور و علیرضا خمسه بسیار جالب است.

شما برداشتتان از این تصویر چیست؟؟؟

shokati 14

مسیر بالخ گولی ، کوچه باغی به سرسبزی تمام طبیعت ایران !

shokati 13

عکس یادگاری رحمان حسن پور، سید مجتبی عرفانی و حجت الاسلام محمد تقی فردایی در بالای استخر ماهی قزل آلای بالخ گولی.

shokati 20

وقتی با استاد تقی پور در محلات و خیابانهای چوبر می گشتیم، خود استاد بسیار مایل بودند که  با مردم چوبر عکس داشته باشند. چرا که این عکسها، هدایا، سوغاتی ها و … که در جاهای مختلف و از اشخاص مختلف می گیرند بعدها گنجینه موزه شخصی آنها را تشکیل می دهند (بعنوان نمونه خود من  وقتی در موزه شخصی استاد عزت الله انتظامی تصویر خودم را در حال مصاحبه با وی دیدم بسیار تعجب کردم ) .

بنابر این استاد تقی پور نیز به گرفتن عکس با مردم به خصوص بچه ها و جوانان بسیار علاقمند بودند و قرار شد پس از اتمام سفر نسخه ایی از  تمام این تصاویر را به ایشان  بدهم.

در این تصویر آقای فردایی و صفرزاده (که مشفول کار بود) به همراه استاد دیده می شوند. 

shokati 16

shokati 18

همین سرسبزی شالیزارها و باغات کیوی  و صحبت های تاجران کیوی  بود که هنرمندانی چون خمسه را برای حضوری  دایم در چوبر به هوس انداخت.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876