چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

دیدار جمعی از مسؤولان شهرستان چوبر با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام
گرفتن پرینت
کد خبر: 1172  |   تاریخ انتشار:15 مه 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از کارآفرینان استان گیلان و مسؤولان شهرستان چوبر، تقویت بخش خصوصی را میدان دادن به گروه های مستعد مردمی و کم کردن از واسطه گری نهادهای دولتی دانست.

 

26644

وی افزود: این یک تجربه موفق در دنیاست و در ایران نیز با اصلاح سیاست های اصل ۴۴، موانع قانونی برداشته شد و اگر درست اجرا می شد، شاهد رکود تورمی نبودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ارتباط اقتصاد داخلی با تعاملات خارجی، گفت: دولت هم بر اساس شعارهای انتخاباتی برای برگرداندن رونق اقتصادی و نجات بخش خصوصی از تعطیلی اجباری کارخانه ها برنامه ریزی کرده است.

آیت الله هاشمی خاطر نشان کرد: دولت همزمان با برنامه ریزی های اقتصادی داخلی، مسایل سیاست خارجی را نیز دنبال می کند.

وی با اشاره به آشنایی اش با گیلان و کارهای دولت سازندگی برای آن استان، گفت: خطّه شمال، قطب اقتصادی و کشاورزی و گردشگری کشور است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: باید با انجام برنامه ریزی مشکلات کشاورزان بخصوص برنج کاران، چای کاران و باغداران حل شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به برخی کاستی های عنوان شده توسط حاضران نسبت به بعضی از عملکردهای اقتصادی دولت در یک سال گذشته، گفت: دولتی بر سر کار آمد که وارث ۸ سال ویرانی در شاخص اقتصادی بود، البته انتظار می رود دولت برای رونق اقتصادی کشور بیشتر تلاش کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اوضاع کشور در سال های پایان جنگ و آغاز دولت سازندگی گفت: با همدلی و همکاری مردم و مسؤولان، زیرساخت ها را ساختیم و به تبع آن نرخ تورم ۳۰ درصدی را، که تحویل گرفته بودیم به ۱۷ درصد کاهش دادیم و نرخ اشتغال افزایش یافت و کشور کارگاه سازندگی بود.

هاشمی با ابراز علاقه به مردم همه جای ایران مخصوصاً استان گیلان گفت: سلام مرا به مردم گیلان، مخصوصاً در خطّه تالش، آستارا و چوبر برسانید و انشاءالله در فرصتی مناسب به آنجا خواهم آمد.

در آغاز این دیدار قلی پور یکی از مدیران بخش خصوصی گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان گیلان و شهرستان چوبر ارائه کرد و چند تن از حاضران به بیان دیدگاه های خویش در خصوص چگونگی رونق تولید پرداختند.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876