چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

زندگی رویایی پدر جنگل در چوبر
گرفتن پرینت
کد خبر: 10251  |   تاریخ انتشار:10 دسامبر 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

زندگی در روستا با آب و هوای طبیعی و بافت سنتی، هر لحظه از زندگی پدر جنگل را رویایی کرده است.

به گزارش چوبر نیوز، در اعماق جنگلهای چوبر مردی خنده رو، ساده زیست و عاشق طبیعت که چندین گزارش و  فیلم مستند هم از او در شبکه های تلویزیونی پخش شده زندگی می کند.

عمو رجب سالانه ۲۵۰ اصله درخت را به طبیعت هدیه می کند و می گوید این درختان را مثل بچه های خود دوست دارد و از کاشت و بزرگ کردن انها لذت می برد.

او ۷۰ سال دارد و می گوید از ۱۰ سالگی در کنار پدر بزرگ خود یا درخت می کاشته و یا شاخه های درختان ثمرده را به درختان بی ثمر یا کم ثمر قلمه می زده است.

باغ شخصی او پر از درختان میوه گوناگون است که محصول آنرا هر سال در میان مردم انفاق می کند و بخشی را هم برای تامین مایحتاج خود روانه بازار می کند.

او سالانه بیش از ۱۵۰۰ نهال در ختان ثمرده را در زمین ۷ هکتاری خود پرورش می دهد و انها را به کسانی که علاقمند به کاشت درخت هستند هدیه می دهد و می گوید حتی حاضرم نهالها را خودم همراهی کنم و در زمین افراد علاقمند بکارم و پرورش دهم.

عمو رجب عاشق طبیعت، جنگل و درختان جنگل است. او علاوه بر کاشت درخت سالانه بیش از یک هزار اصله درخت را در محدوده زندگی خود هرس کرده، و با عشق نگهداری می کند.

او می گوید من در طبیعت بدنیا آمده ام ، در طبیعت بزرگ شده ام و این درختان شریک غم و شادی من بوده اند و آنها را مانند فرزندان خودم دوست دارم و مراقبت می کنم.

عمو رجب فرزند جنگل های هیرکانی شمال غرب است، همان جایی که جنگل و ساحل و دریا مثل تابلو نقاشی به هم چسبیده اند و خاطرات رویایی را به مسافران شمال هدیه می کند. شهر ساحلی رویایی بنام چوبر تالش !


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876