چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

فعالیت چهار فصل بومگردی ساینا چوبر
گرفتن پرینت
کد خبر: 10239  |   تاریخ انتشار:10 دسامبر 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

بومگردی فعالیت گردشگری – اقتصادی است که چند سالی است در مناطق روستایی کشور رونق گرفته است

به گزارش چوبر نیوز، بیش از ۱۷۴۲ اقامتگاه بومگردی در سه استان شمالی کشور فعالیت می کنند که عموما از طریق فضای مجازی اقدام به جذب گردشگر می کنند. با این حال این اقامتگاهها چه در تابستان و روزهای تعطیل و چه در پاییز و زمستان پذیرای گردشگران داخلی و بعضا استانی و محلی هستند.

برخی از این اقامتگاهها رتبه بندی شده و به نسبت خدماتی که ارائه می دهند هزینه های متفاوتی دارند اما بطور کلی هزینه یک شب اقامت یک خانواده ۴ نفره در یک اتاق این اقامتگاهها که زیر نظر وزارت میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند بیش از ۷۰۰ هزار تومان نیست. اما دیگر خدمات از جمله پذیرایی با غذاهای محلی، گردشگر محلی، همراه خرید و … هزینه های جداگانه دارد.

چوبر بیش از ۵۰ اقامتگاه بومگردی دارد که اقامتگاه علی بابا، اقامتگاه پارسا، اقامتگاه نوید، اقامتگاه ساینا، اقامتگاه صادق و … از جمله اقامتگاههایی با بافت سنتی و نزدیک آبشار ریشو در بالامحله چوبر هستند که هم قیمت و هم خدمات ارزان قیمتی دارند.

برخی از این اقامتگاهها را از سایت های جاجیگا، ویلایاب، بومگرد، هومسا، جاباما، حالینجا و … می توان راحت پیدا کرد و از راه دور رزرو کرد اما برخی از آنها با اینکه مجوز دارند و زیر نظر میراث فرهنگی فعالیت می کنند اما جزو اقامتگاههای تبلیغاتی نیستند و تنها با سفر به منطقه چوبر تالش و در صورت داشتن ظرفیت خالی، می توان از انها استفاده کرد.

این اقامتگاهها هیچ گاه مدت زمان طولانی خالی نیستند چون علاوه بر اینکه پذیرای مهمانانی از راه دور هستند، در مواقعی هم پذیرای مهمانان محلی برای جشن تولد و دورهمی دوستانه هستند.

به هر حال اقامتگاههای بومگردی چوبر بصورت چهار فصل فعالیت می کنند و در صورت رزرو یا استفاده از این مکانهای گردشگری زیبا می توانید خاطراتی ماندگار از طبیعت زیبای چوبر با مردمانی خونگرم را همواره در صفحات رنگی خاطرات سفر به شمال برای خود ثبت و ضبط کنید.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876