چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

صادرات کیوی به هند/لزوم آموزش کشاورزی به تولید کنندگان
گرفتن پرینت
کد خبر: 9994  |   تاریخ انتشار:24 فوریه 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

صادرات کیوی به هند به دو شرکت صلاحیت دار واگذار شد.

به گزارش چوبر نیوز، صادرات کیوی ایران که مدتی دستخوش قوانین صادراتی شده و در سردخانه ها نگهداری می شد با رایزنی های بازرگانی ایران و هند، از سر گرفته شد.

سیاب حسن پور، تولید و صادر کننده کیوی در گفتگو با سایت چوبر نیوز گفت: پس از مدتها تلاش صادر کنندگان و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر ارگانهای مسئول صادرات کیوی به هند از بهمن ماه شروع شده و قرار است صادرات این محصول استراتژیک در کنار سایر محصولات کشاورزی ایران به هند ادامه یابد.

سیاب حسن پور چوبر – صادرکننده نمونه کشور

وی با اشاره به رفع مشکلات پیش روی صادرات محصولات کشاورزی، گفت: یکی از مواردی که به کندی صادرات محصولات کشاورزی دامن زده بود، عدم ساماندهی شرکت های صادرات بود که با همکاری جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت این شرکتها ساماندهی شدند و از میان این شرکتها دو شرکت مشخص، مجوز صادرات محصول کیوی به هند را دریافت کردند.

حسن پور با توجه به افزایش زمین های زیر کشت در منطقه غرب گیلان و افزایش تولید کیوی اضافه کرد: برای تولید با کیفیت و افزایش بهره وری لازم است که تولید کنندگان با آگاهی از دانش کشاورزی به تولید بپردازند چرا که صادرات این محصول در آینده مستلزم مجوزهای بهداشتی تولید، بسته بندی و صادرات خواهد بود.

این صادر کننده نمونه کشور، ایجاد مراکز مشاوره تولید را برای کشاورزان ضروری دانست و افزود: همه می توانند تولید کنند اما اینکه کدام محصول و با چه ویزگیهایی امکان صادرات دارند تعیین کننده سود نهایی تولید کنندگان خواهد بود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876