چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

عمو رجب، پدر جنگل ایران مهمان شبکه یک
گرفتن پرینت
کد خبر: 9900  |   تاریخ انتشار:17 مارس 2022   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

عمو رجب، پدر جنگل ایران ، ۶۵ سال از عمر خود را در دل جنگل های شمال به درخت کاری گذرانده و درختان جنگل را مثل فرزندان خود دوست دارد.

عمو رجب، پدر جنگل ابران

به گزارش چوبر نیوز، جنگل های شمال پوشیده از درختان سبز است که همین نعمت خدادادی موقعیت و شرایط ساحلی دریای خزر را برای ساکنان و مسافران بسیار مطلوب کرده است. اما حفاظت و نگهداشت این نگین سبز نیاز به دلی بزرگ و همت عالی دارد که از این سرمایه ملی حفاظت کند.

مردمان خطه سرسبز شمال از شرقی ترین روستاها و شهرهای استان گلستان گرفته تا غربی ترین روستاهای گیلان همواره برای حفظ این جنگلها کوشیده اند. در واقع این نگین سرسبز در میان دستها و دلهای مردم طبیعت دوست گلستان، مازندران و گیلان امانتی هست که باید سالم و صالح به آینده گان تحویل دهند.

در میان این مردمان خونگرم، انسانهای شریفی هستند که نه تنها با حفظ و نگهداری از جنگل، خود نیز با کاشت درخت به احیاء و ازدیاد این نگین سرسبز روی خوش نشان داده اند.

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، ۶۵ سال سن دارد که می گوید از بچگی و از زمانی که بیاد دارد با جنگل و درخت بزرگ شده و با درختان جنگل انس گرفته است.

او که باغ و محوطه بزرگی را هرساله هرس و نگهداری می کند، می گوید اگر توان و اختیار داشتم همه درختان جنگل را هرس میکردم تا باد و برف نتواند آنها را بشکند.


عمو رجب، پدر جنگل ایران

او می گوید زمین مادر انسان و جنگلها پدر انسانند، باید این دو را پاس بداریم چرا که زمین با مهربانی بسیاری از بدی ها، زشتیها ، خطاها و عیب ها و اشتباهات ما انسانها را می پوشاند و درختان با تحمل سختی ها جلوی بسیاری از بلایای طبیعی و طوفانها و سختی ها را می گیرد.

می گوید این درختان هستند که به کوهها استقامت و پایداری می دهند وگرنه سیل و طوفان در بسیاری از مناطق باعث رانش زمین و بهم خوردن اکوسیستم طبیعی می شوند.

او با حضور در برنامه های مختلف صدا و سیما همواره به حفظ طبیعت و احیاء جنگلها تاکید داشته و از اقدامات سازمان مراتع و جنگلها، جان برکفان جنگلداری و همه انسانهای شریفی که به حفظ و نگهداری از جنگل و طبیعت مشغولند قدردانی می کند.

عمو رجب علاوه بر حفظ جنگل و طبیعت بیش از ۲۵۰۰ اصل درخت نیز در مناطق مختلف جنگل کاشته است، و در زمینی که به مساحت ۲۵ هکتار در اختیار دارد به تکثیر نهال مشغول است و نهال درختان ثمرده را به قیمت زحمت خود در اخیار علاقمندان طبیعت قرار می دهد و نهال درختان بی ثمر را رایگان در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

برای ارتباط با عمو رجب و استفاده از خدمات و مشاوره رایگان درخت و درختکاری و حفظ جنگل می توانید با شماره ۰۹۲۱۴۱۵۷۰۵۵ تماس بگیرید.


عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران

عمو رجب، پدر جنگل ایران


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876