چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در استان گیلان
گرفتن پرینت
کد خبر: 9685  |   تاریخ انتشار:05 مه 2021   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

با تغییر رنگ‌بندی کرونایی در استان گیلان اکنون تمام شهرستان‌های استان به جز املش در وضعیت نارنجی قرار دارد.

به گزارش چوبر نیوز، طبق اعلام وزارت بهداشت بسیاری از شهرهای کشور به وضعیت نارنجی در آمدند و در حال حاضر ۲۳۵ شهرستان در سراسر کشور نارنجی هستند.

 بر این اساس تمام شهرستان‌های استان گیلان نیز که تا پیش از این در وضعیت قرمز به سر می‌بردند به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت یافتند.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر ۱۶ شهرستان از مجموع ۱۷ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند و تنها شهرستان املش در وضعیت زرد قرار دارد.

تا پیش از این ۹ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز بود که با روند نزولی آمار و کاهش شمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌ها اکنون استان گیلان یکدست نارنجی شده است.

 با وجود روند نزولی آمار و تغییر در وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان گیلان اما آمار بستری‌شدگان هنوز به حد مطلوب نرسیده و روزانه شمار زیادی از هم‌استانی‌ها راهی بیمارستان‌های گیلان می‌شوند.

 مردم باید از هرگونه بی‌توجهی، عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل ‌های بهداشتی خودداری کنند تا شهرستان‌های گیلان به وضعیت آبی و سفید دست یابند.

 طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان گیلان در حال حاضر ۶۶۶ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

 111 نفر از بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۱۲۷ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بیمارستان‌ها بستری هستند.

برگزاری دورهمی‌های خانوادگی از عوامل اصلی انتقال ویروس کرونا و تداوم زنجیره آن در استان گیلان است که به همین واسطه مسئولان کادر بهداشت و درمان پیوسته از مردم تقاضا دارند تا از شرکت در تجمعات خودداری کنند. منبع:تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876