چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز
گرفتن پرینت
کد خبر: 9660  |   تاریخ انتشار:16 آوریل 2021   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

همه شهرستان‌های گیلان به جز رضوانشهر در وضعیت قرمز قرار دارد و با افزایش بستری‌شدگان کرونایی در انزلی زنگ خطر وزارت بهداشت در این شهرستان به صدا درآمد.

به گزارش چوبر نیوز استان گیلان همچنان درگیر موج چهارم بیماری کرونا بوده و شمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان روز به روز در حال افزایش است.

استان گیلان در حال حاضر روند صعودی بیماری کرونا را طی می‌کند البته با اینکه سرعت روند صعودی نسبت به روزهای گذشته کمی کاهش یافته اما همچنان صعودی بوده و آمار بستری‌شدگان به ۳ برابر افزایش یافته است.

علاوه بر بالا بودن تعداد بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان و افزایش بیماران بدحال بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه آمار بیماران سرپایی نیز همانند گذشته در حال افزایش است.در پی افزایش مبتلایان به کرونا در استان گیلان تعداد مراکز نمونه‌گیری ویروس کرونا و مراکز درمانی نیز افزایش یافته و هر روز شمار زیادی از بیماران سرپایی به این مراکز مراجعه می‌کنند. 

پس از گذشت تعطیلات نوروزی استان گیلان مانند سایر استان‌های کشور متحمل جهش شدیدی در وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌ها شد و ۱۳ شهرستان آن در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان گیلان به غیر از شهرستان رضوانشهر در وضعیت قرمز قرار دارد که البته با وضعیت موجود و شدت همه‌گیری بیماری، قرمز شدن رضوانشهر نیز دور از احتمال نیست همچنین با افزایش بستری‌شدگان کرونایی در انزلی زنگ خطر وزارت بهداشت برای این شهرستان به صدا درآمد.

طبق آخرین آمار تعداد بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان با عبور از مرز هزار نفر به بیش‌از هزار و ۵۰ تن رسید که ۲۳۰ نفر آن‌ها بستری‌شدگان ۲۴ ساعت اخیر بودند.

به دنبال وضعیت بحرانی کرونا در گیلان محدودیت‌هایی برای تردد، فعالیت اصناف و اداره‌‌ها در نظر گرفته شده و گشت‌های مستمر برای رعایت این محدودیت‌ها از سوی اصناف و مردم همچنان تداوم دارد.

در آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها که از سوی وزارت بهداشت اعلام شد تغییری در رنگ‌بندی شهرستان‌های گیلان صورت نگرفت و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شاهد روند نزولی آمار بستری‌شدگان کرونایی در گیلان باشیم. منبع: تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876