چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

تونل دوم گردنه حیران سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
گرفتن پرینت
کد خبر: 9591  |   تاریخ انتشار:21 آگوست 2020   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۷٫۳ کیلومتر عملیات اجرایی شروع شده که ۵ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و مابقی نیز به همراه احداث تونل دوم اردبیل به سمت حیران آغاز شده که تا تیرماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

جاده حیرانhttp://chobar.ir/

به گزارش چوبر نیوز، محبوب حیدری : احداث بزرگراه نیر به سراب در حال مناقصه و انتخاب پیمانکار است و در محور اردبیل تا سرچم نیز که به طول ۱۷۴ کیلومتر است، کار اجرایی با سرعت در حال انجام می‌باشد.

وی گفت: ۱۹ کیلومتر از این مسیر تاکنون اجرایی شده و ۱۶ کیلومتر نیز در حال اجراست که شرکت ساخت ۶۰ کیلومتر از عملیات بزرگراه اردبیل – سرچم را در حال اقدام دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: ۴۵ کیلومتر از انتهای این مسیر از سرچم به سمت اردبیل با صدور مجوز ماده ۵۶ و فراخوانی که شرکت ساخت ارائه کرده آغاز خواهد شد.

حیدری در مورد محور خلخال به فیروزآباد و احداث کمربندی این شهر به طول ۳۳ کیلومتر بیان کرد: ۲۷ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و ۶ کیلومتر نیز در حال اجراست.

وی در مورد محور خلخال به اسالم نیز گفت: از محل سفر رئیس جمهور ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته تا سرعت احداث این پروژه بیش از گذشته شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به عملیات احداث محور کلور – درام بیان کرد: این محور شریانی به طول ۵۵ کیلومتر در حال اجراست که ۴۲ کیلومتر آن در حوزه استان اردبیل قرار دارد و با انتخاب پیمانکار عملیات احداث در حال انجام است.

حیدری با ارائه چند پیشنهاد به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امیدواریم مجوز ماده ۲۳ برای پروژه محور پارس‌آباد به مشگین شهر به طول ۱۳۷ کیلومتر و همچنین محور کلور – درام به همراه تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات از محل سفر رئیس جمهور و پیوست بودجه اختصاص یابد تا عملیات احداث پروژه‌های در حال اجرا در حوزه راه سرعت و قوت بیشتری بگیرد.

وی اضافه کرد: اگر ۴۷۸ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر و پیوست بودجه اختصاص یابد ما به راحتی می‌توانیم پروژه‌های اجرایی را به انجام برسانیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در پایان اظهار کرد: امیدواریم در سال آینده نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبارات نسبت به سالجاری تحولات خوبی را در حوزه راهسازی در استان شاهد باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به تعریض و دوبانده محور اردبیل – آستارا اشاره و اظهار کرد: در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۷٫۳ کیلومتر عملیات اجرایی شروع شده که ۵ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و مابقی نیز به همراه احداث تونل دوم اردبیل به سمت حیران آغاز شده که تا تیرماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید./تن نیوز


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876