چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
با وجود وضعیت قرمز در گیلان:
جمعیت زیاد مردم در خیابانهای استان گیلان نگران کننده است/روزهای سختی در انتظار استان است
گرفتن پرینت
کد خبر: 9508  |   تاریخ انتشار:19 مارس 2020   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش چوبر نیوز، عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه در صورت افزایش ترددها روزهای سختی در انتظار گیلان است گفت: اگر مردم به توصیه‌ها عمل نکنند بحران کرونا در گیلان لاینحل باقی می‌ماند.

ذبیح‌الله نیکفر گفت: در صورت عدم رعایت و افزایش ترددها روزهای سختی در انتظار گیلان است از طرفی اگر مردم به توصیه‌های داده شده بی‌توجه باشند بحران کرونا در گیلان لاینحل باقی می‌ماند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پزشکان و پرستاران فداکار اقصی کشور در مراکز بیمارستانی، حوزه سلامت و مراکز بهداشت عنوان کرد: گیلان بر پایه آمارها و ارقام وزارت بهداشت هم‌اینک جز, استان‌های بحرانی کشور از حیث شیوع ویروس کرونا است.

نیکفر تقدیر از کادر پزشکی و پرستاران و تمامی عوامل دخیل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت که در صف مقدم مبارزه با کرونا هستند را لازم و ضروری تلقی کرد و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در روزهای گذشته به زیبایی تمام از این سفید جامگان ایثارگر تشکر کرده و عنوان شهدای راه خدمت را برای آنان برگزیدند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده و همزمان با فرا رسیدن سال جدید احتمال افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شلوغ‌تر شدن بیمارستان‌های استان خواهیم بود تصریح کرد: به عقیده متخصصان امر ادامه یا قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به حضور یا عدم تردد مردم در سطح خیابان‌ها و اماکن عمومی بستگی دارد.

نیکفر از جمعیت زیاد حاضر در سطح شهرها و خیابان‌های استان گیلان در مقایسه با روزهای قبل سخن گفت و با بیان اینکه این وضعیت بسیار نگران‌کننده است خاطرنشان کرد: اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند و مردم به توصیه‌ها بی‌توجه باشند باید در انتظار وقوع روزهای بدی برای گیلان از حیث شیوع ویروس کرونا باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان غیرقابل کنترل بودن شرایط وخیم شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا در استان را در صورت بی‌توجهی مردم به هشدارهای صادر شده وزارت بهداشت مورد تأکید قرار داد و افزود: این بیماری واکسن و درمان ندارد بنابراین مردم باید اصول احتیاطی و بهداشتی را رعایت کرده و از ابتلا به آن پیشگیری کنند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی جدی گرفتن هر چه بیشتر بحث قرنطینه و یا اعمال کنترل ترافیک در ورودی‌های منتهی به استان گیلان را خواستار شد و اظهار داشت: در همین‌جا باید هشدار بدهم که در صورت انجام نشدن این اقدامات فاجعه‌ای در گیلان رخ خواهد داد که مطمئناً کنترل آن نیز در شرایط فعلی غیرممکن است.

وی با تأکید بر اینکه در بیمارستان پیروز لاهیجان به کمک مردم محلی مسئولان منطقه توانستند موضوع کمبود تجهیزات حفاظت فردی را تا حدودی حل و فصل کرده و وضعیت را کنترل کنند ابراز داشت: قضیه بسیار مهم بحث آماده نکردن امکانات و تجهیزات حفاظت فردی است به این معنی که پرسنل و کادر بهداشت و درمان ما محافظت نشدند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عدم کنترل آمد و شدها، اعمال قرنطینه به موقع در مراکز درمانی را از دیگر عوامل مهم افزایش تعداد شهدای خدمت در استان گیلان تلقی کرد و گفت: موضوع زمانی بغرنج‌تر می‌شود که می‌بینیم حتی ورود و خروج در بیمارستان‌های گیلان به درستی کنترل نمی‌شود و به راحتی انجام می‌شود./منبع تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876