چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

انعکاس مشکلات کیوی کاران چوبر، تالش و آستارا از شبکه ایران کالا
گرفتن پرینت
کد خبر: 9368  |   تاریخ انتشار:23 نوامبر 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز، پس از انعکاس مشکلات باغداران و صادر کنندگان محصول کیوی از تریبون شبکه تلویزیونی ایران کالا، وزارت جهاد کشاورزی نسبت به این مسائل مطرح شده از طرف کشاورزان واکنش نشان داد و در گفتگوی زنده با خبرنگار شبکه، نسبت به رفع موانع و مشکلات کشاورزان قول مساعد داد.

البته بخشی از مشکلات مربوط به زمان صادرات این محصول بود که مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری گفت: ممانعت از صادرات کیوی قبل از رسیدن به عدد بریکس جزو قوانین صادراتی است که از صادرات میوه های نارس و بی کیفیت جلوگیری شود چرا که ادامه این کار سبب از دست رفتن بازارهای هدف صادراتی می شود.

وی در خصوص حذف دلالان میوه کیوی افزود: راههای ورود محصول کیوی به بورس کالا و یا خرید تضمینی را بررسی می کنیم که در صورت امکان، برای تسهیل در تولید و فروش کیوی این کار را برای کیوی کاران انجام خواهیم داد. ولی این کار نیاز به کارشناسی دارد.

لازم به ذکر است که در برنامه تریبون کسب و کار شبکه ایران کالا که چندی پیش در بازار شهر چوبر و باغات منطقه انجام شد، کشاورزان عمده مشکلات تولید و صادرات کیوی را قیمت پایین فروش، مشکلات سردخانه ایی، وجود دلالان، نبود قوانین مدون تولید و برداشت و صادرات و عدم تعلق مشوق های صادراتی عنوان کرده بودند.

(برای دیدن فیلم تریبون کسب و کار ایران کالا در چوبر اینجا را کلیک کنید)


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876