چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

‌پناهگاه حیات‌وحش «لوندویل آستارا» از وجود افراد سودجو پاکسازی می‌شود
گرفتن پرینت
کد خبر: 9336  |   تاریخ انتشار:07 اکتبر 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از افزایش جرایم زیست محیطی و هجمه افراد سودجو برای تخریب پناهگاه حیات‌وحش لوندویل آستارا خبر داد و گفت: مقابله جدی با این فرصت‌طلبان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش چوبر نیوز، ساسان اکبری‌پور از اجرای گشت‌های مشترک یگان حفاظت محیط زیست گیلان و نیروی انتظامی در پناهگاه حیات‌وحش لوندویل آستارا خبر داد و اظهار داشت: روند جرایم زیست محیطی و اقدام عده‌ای از افراد سودجو و فرصت‌طلب برای تخریب پناهگاه حیات‌وحش لوندویل افزایش پیدا کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان اجرای گشت مشترک در شهرستان مرزی آستارا را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: هرگونه اقدام مخرب برخی افراد در پناهگاه‌ حیات وحش لوندویل آستارا و مبادرت آنان جهت تخریب و سوء‌استفاده از محیط‌ زیست آن به شدت توسط عوامل این یگان و محیط‌بانان تحت امر رصد می‌شود.

اکبری‌پور با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی پس از هماهنگی‌های لازم گشت‌های مشترکی را اخیراً برگزار کردند ابراز داشت: این گشت‌ها با توجه به مخاطرات موجود با اخذ دستور از مقام قضایی و با همراهی نیروی انتظامی در عرصه پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا انجام شده و همچنان نیز ادامه پیدا می‌کند.

وی پاکسازی کامل مناطق یاد شده در پناهگاه حیات‌وحش لوندویل آستارا در مراحل نخست این طرح را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در همین‌جا به تمامی افراد سودجو و متخلفانی که با اعمال خلاف و مخرب خود موجبات تخریب پناهگاه‌ها و زیستگاه‌های حیات وحش در سراسر استان گیلان را فراهم می‌کنند هشدار می‌دهم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از دستگیری سودجویان و توقیف تعداد چهار دستگاه تراکتور و دو دستگاه کامیون خاور در حین ارتکاب جرم توسط آنان سخن گفت و خاطرنشان کرد: هم‌اینک پرونده این افراد جهت برخورد لازم قضایی و گذراندن سایر مراحل قانونی به دادگستری شهرستان آستارا تحویل شده است.

اکبری‌پور با بیان اینکه پناهگاه حیات وحش لوندویل به وسعت هزار و ۷۴ هکتار در مجاورت شهرستان آستارا و دریای خزر قرار دارد افزود: با توجه به ضرورت حفظ مناطق پرارزش زیست محیطی استان گیلان به ویژه در شهرستان مرزی آستارا برنامه‌ریزی جهت ادامه این گشت‌های مشترک تا پاکسازی کامل سودجویان انجام شده است.

وی قرار گرفتن پناهگاه حیات وحش آستارا در مسیر کریدور مهاجرت پرندگان از سیبری به تالاب‌های استان گیلان را از دیگر ویژگی‌های منحصربه فرد این منطقه نامید و تصریح کرد: پناهگاه حیات وحش لوندویل به همراه تالاب استیل جزء نخستین مناطقی هستند که پرندگان مهاجر برای استراحت در آن فرود می‌آیند. منبع/تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876