چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

بارها به وزیر جهاد کشاورزی گفته‌ام که معنی اشباع را متوجه نمی‌شوم!!
گرفتن پرینت
کد خبر: 9321  |   تاریخ انتشار:29 سپتامبر 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ضمن انتقاد از واردات دام زنده از منطقه آزاد انزلی به این استان گفت: تمام شرایط برای دامپروری در گیلان مهیا است اما هیچ حمایتی از افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات در این زمینه هستند نمی‌شود.

به گزارش چوبر نیوز، به نقل از تسنیم، محمدصادق حسنی جوریابی اظهار داشت: واردات دام زنده صنعت دامپروری گیلان را به مرز اشباع رسانده است در حالی‌که به کشاورز گیلانی حتی تسهیلات لازم جهت شروع فعالیت در این زمینه را نمی‌دهند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه وقتی کشاورز برای دریافت تسهیلات مراجعه می‌کند به وی می‌گویند تولید دام در استان گیلان اشباع شده است عنوان کرد: بنده بارها به وزیر جهاد کشاورزی گفته‌ام که معنی اشباع را متوجه نمی‌شوم زیرا کشاورز گیلانی همه امکانات را برای فعالیت در حوزه تولید دام در اختیار دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از پیگیری‌های فراوان خود برای حل مشکلات کشاورزان گیلانی و رایزنی با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی سخن گفت و تصریح کرد: مسئولان ذیربط در برابر این سئوال کشاورزان که چرا به آنان اجازه نمی‌دهند در زمان بیکاری دام تولید کند به جای پاسخ بهانه تحویل می‌دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن انتقاد شدید از واردات دام زنده به استان گیلان ابراز داشت: کسانی که در حوزه واردات دام زنده به گیلان فعالیت می‌کنند نماینده مجلس، کشاورز و یا فرد عادی نیستند بلکه این‌ها افرادی هستند که صاحب قدرت و نفوذ بوده و با تکیه بر این موضوع دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

حسنی مسئله واردات دام زنده به استان گیلان را با هیچ قانون و منطقی سازگار ندانست و اظهار داشت: با اینکه تمام شرایط و امکانات برای دامپروری در گیلان مهیا است اما جلوی توسعه صنعت دامپروری را در این استان می‌گیرند و به کشاورزان نیز تسهیلات مورد نیاز جهت شروع فعالیت تولیدی در این زمینه را نمی‌دهند.

وی تذکر، استیضاح و تحقیق و تفحص را از ابزارها و اهرم‌های قانونی و نظارتی یک نماینده مجلس برای احقاق حقوق مردم دانست و گفت: بنده به عنوان تنها نماینده گیلانی حاضر در کمیسیون کشاورزی مجلس تاکنون از تمام این اهرم‌های قانونی برای حمایت از کشاورزان استفاده کرده‌ام اما مابقی نمایندگان با من همراهی نکردند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی و تلاش‌های خود برای به نتیجه رساندن این موضوع اشاره کرد و افزود: اگر تنها نمایندگان گیلانی به من در این زمینه کمک می‌کردند، وزیر عوض می‌شد و از این پس دیگر همه در حوزه برنج و مسائل مربوط به کشاورزی گیلان دست به عصا راه می‌رفتند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه احتمال عدم صلاحیت وزیر جهاد کشاورزی در همان زمان بالا بود عنوان کرد: بنده هر چه در مجلس داد زدم اثر صحبت‌هایم خنثی شد حتی از طرف نمایندگان گیلانی از وزیر جهاد کشاورزی دفاع هم به عمل آمد بنابراین دیگر حرفی برای باقی نمی‌ماند که بزنم.

نماینده مردم رشت در مجلس از تحت فشار قرار دادن وزیر جهاد کشاورزی برای ارائه پاسخ روشن و شفاف در مورد نوع عملکردش در این وزارتخانه سخن گفت و تصریح کرد: واقعاً دیگر نمی‌دانم که چه چیزی باید در این زمینه بگویم فقط می‌گویم در آن برهه‌ای که زمینه‌ها را برای تغییر وزیر مهیا کرده بودم هیچ حمایتی از من نشد.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876