چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا:
استحصال ۱۰ کیلوگرم خاویار از مزرعه پرورش ماهیان خاویاری آستارا
گرفتن پرینت
کد خبر: 9307  |   تاریخ انتشار:07 سپتامبر 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش چوبر نیوز، رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا از استحصال ۱۰ کیلوگرم خاویار از دومین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری شهرستان خبر داد.

صادق خاصی پور اظهار کرد: آستارا از شهرستان های پیشگام در عرصه پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی کشور و با داشتن سه مزرعه پرورش ماهیان خاویاری، دارای برند در سطح استان گیلان است.

وی با بیان اینکه در نخستین روزهای سالجاری بالغ بر ۳ کیلوگرم خاویار از نوع «استرلیاد» برای اولین بار در مزارع پرورش ماهیان خاویاری شهرستان استحصال شد، ادامه داد: طی چند روز گذشته، استحصال از دو قطعه فیل ماهی ۴۵ کیلوگرمی با خاویاری به وزن ۱۰ کیلوگرم انجام شد.

خاصی پور با اشاره به نرخ ۵۰ تا ۶۰ میلیون ریالی این محصول در بازارهای داخلی، خاطر نشان کرد: صادرات این محصول می تواند ارز آوری قابل توجهی را برای کشورمان داشته باشد.

وی با بیان اینکه ماهیان خاویاری از جمله گونه‌های آبزی کم‌نظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله برخوردارند، افزود: پیش از این خاویار فیل ماهی در شهرستان استحصال شده و این استحصال همچنان در حال انجام و افزایش است.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876