چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
فرماندار تالش:
تالش تولیدکننده ۵۰ درصد خاویار ایران است
گرفتن پرینت
کد خبر: 9301  |   تاریخ انتشار:07 سپتامبر 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش چوبر نیوز، فرماندار تالش، از تولید ۵۰ درصد خاویار ایران در تالش خبر داد و اضافه کرد: پرورش ماهیان خاویاری در تالش جا افتاده و به زودی شهرک ماهیان خاویاری را به بهره برداری می رسانیم.

سید عیسی مهدوی در کمیته برنامه ریزی شهرستان تالش، با اشاره به شرایط ویژه توپوگرافی این شهرستان، اظهار کرد: تالش ۹۳ کیلومتر خط ساحلی دارد و ۲۵ درصد اراضی این شهرستان جلگه است.

وی با بیان اینکه شهرستان تالش ۲۵۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد، افزود: جنگل های تالش هیرکانی است و رتبه اول در سطح استان را از حیث میزان اراضی جنگلی دارد.

فرماندار تالش ظرفیت های نهفته این شهرستان را مناسب برای سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: کشاورزی تالش پررونق است و ۴۸ درصد جمعیت شهرستان در بخش کشاورزی به طور مستقیم مشغول هستند و ۷۵ درصد مشاغل آن با کشاورزی ارتباط دارد.

مهدوی از تولید ۵۰ درصد خاویار ایران در تالش خبر داد و اضافه کرد: پرورش ماهیان خاویاری در تالش جا افتاده و به زودی شهرک ماهیان خاویاری را به بهره برداری می رسانیم.

وی با اشاره به مرغوبیت برنج تولید شده در شالیزارهای تالش، گفت: سالانه حدود ۹۵ هزار تن برنج در شهرستان تالش تولید می شود و تولیدات باغی همچون گیلاس و کیوی نیز به همین مقدار است.

فرماندار تالش جمعیت عشایری این شهرستان را حدود ۱۱ هزار نفر دانست و بیان کرد: می توانیم از تسهیلات کشوری ویژه اشتغال عشایر بهره مند شویم.

این مقام مسئول با بیان اینکه هشت طرح عمرانی – گردشگری در سواحل تالش در دست اجراست، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۳ سردهنه از ۱۱۰ سردهنه شهرستان آسیب دید لذا با اعتبار هشت میلیارد تومانی توانستیم این سردهنه ها را بازسازی کنیم و تحویل کشاورزان شهرستان دهیم. متاسفانه کشاورزی تالش هنوز سنتی است و باید سالانه سردهنه سازی کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی سد لاستیکی تالش، عنوان کرد: همچنین دو سد لاستیکی دیگر در شهرستان در دست مطالعه است./ منبع ایسنا


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876