چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

بندر آستارا، نخستین بندر خصوصی ایران
گرفتن پرینت
کد خبر: 9289  |   تاریخ انتشار:25 آگوست 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی


سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر آستارا، نویدبخش آینده درخشان در حوزه تجاری این شهرستان است .

گیلان| 50 میلیارد ریال پروژه بندری در آستارا به بهره‌برداری رسید

به گزارش چوبر نیوز، ارسلان زارع صبح امروز با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا دو باب انبار سرپوشیده با اعتباری بالغ‌ب ۵۰ میلیارد ریال را افتتاح کرد.

زارع با اشاره به ظرفیت‌های بالای بندر آستارا در حوزه تجاری و اقتصادی در استان گیلان تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یکی از مهم‌ترین بنادر شمالی کشور در حوزه واردات و صادرات کالا محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بندر آستارا نزدیک‌ترین بندر به بنادر حاشیه دریای خزر است افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با مشارکت بخش خصوصی و همکاری سازمان بنادر و دریانوردی توانسته یک بندر فعال و پویا را ایجاد کنند.

سرپرست استانداری گیلان بابیان اینکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر آستارا، نویدبخش آینده درخشان در حوزه تجاری این شهرستان است گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان بایستی با تمام وجود از توانمندی‌های بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری حمایت کنند.

بر اساس این گزارش، دو باب انبار سرپوشیده به مساحت ۴ هزار مترمربع با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر آُستارا با حضور سرپرست استانداری گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌ برداری رسید.

منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به‌عنوان نخستین بندر خصوصی ایران، یکی از مسیرهای بهینه ترانزیت کالاهای کشور ترکیه به کشورهای حاشیه دریای خزر است که این مسیر می‌تواند سبب افزایش میزان ترانزیت کالا از کشور و بازگرداندن سهم ازدست‌رفته آن به کشور باشد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات بندر تجاری آستارا عدم صدور کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی است که همین امر سبب می‌شود انجام عملیات ترانزیت و صادرات با بروکراسی بیشتری صورت پذیرد.

عملیات احداث بندر آستارا در فروردین‌ماه سال ۱۳۸۸ توسط شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه آغاز شد و فاز نخست آن در فروردین‌ماه ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید./ منبع تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876