چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

نقش پر رنگ دهیاران در آبادانی روستاها
گرفتن پرینت
کد خبر: 9283  |   تاریخ انتشار:24 آگوست 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش چوبر نیوز، پررنگ شدن نقش مردم در جامعه به ویژه در سطح روستاها با تشکیل شوراها و دهیاری، سببب خدمات رسانی مضاعف و توسعه فراگیر روستاها شده است.
بطوریکه بیشتر روستاهای کشور به همت دهیاریها امروزه شاهد تکمیل زیر ساختها از جمله آب و برق و گاز و آسفالت کشی شده است.

روستای خودکار محله یکی از روستاهای چوبر در استان گیلان است که تا پیش از این، با وجود اسکان بیش از ۱۱۲ خانوار از داشتن اسفالت و جاده استاندارد محروم بود ولی به همت مردم و دهیاری این روستا و کمک دولت، کار اسفالت کشی مرحله اول به طول یک کیلومتر با اعتبار تقریبی ۴۰ میلیون تومان به پایان رسیده و خیابانها از عرض متوسط ۳ متر به ۵ متر افزایش یافتند.

آسفالت بخشهای زیادی از روستاهای چوبر با پیگیری مجدانه دهیاران و کمک دولت، بخصوص دروار محله، شاگلدی محله، سیدعلی محله، اتاری محله، کچیم و للکه محله به اتمام رسیده اما توانمندی دهیاران در جلب حمایت دولت در توسعه و ابادانی روستاها بسیار حایز اهمیت است.

ساجد نعمتی دهیار پرتلاش و موفق خودکار محله می گوید: “خدا را شکر با مشارکت خوب مردم و همکاری پیمانکار محترم، با مشورت و عملکرد مناسب توانستیم نزدیک به ۳۰ میلیون تومان در اجرای پروژه صرفه جویی کنیم.”

به گفته نعمتی، جذب حدود ۲۰ میلیون تومان مشارکت مردمی در انجام حصارکشی حرایم آزاد شده در مجاورت راهها نیز از دستاوردهای این پروژه بوده است.

دهیار جوان و پرتلاش چوبر با اشاره به بازدید های مکرر مسئولان از پروژه آسفالت بخشهایی از مناطق چوبر اضافه کرد: “ابراز رضایت از وضعیت زیرسازی و تقدیر از تعریض و تلاشهای شورا و دهیاری در راستای فراهم آوردن شرایط آسفالت‌ریزی و عمران و آبادانی روستا، در راستای رویکرد دولت در ابادانی روستاها از جمله گازرسانی و پروژه‌های متعدد آسفالت مسیرها در بخش حویق، توسط بنیاد مسکن شهرستان به ریاست مهندس جوادی، از جمله اقدامات عمرانی در روستاهای شهرستان تالش است.”

چوبر از شهرهای جدید گیلان است که جوانگرایی در مسئولیت های مهم شهری و روستایی آوازه سراسری یافته است بطوریکه از “مهندس حامد قلی پور” بعنوان جوانترین شهردار موفق ایران و “مهندس ساجد نعمتی” بعنوان جوانترین دهیار پر تلاش یاد می شود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876