چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

دردها فراموش می شوند ولی همدردها هرگز…
گرفتن پرینت
کد خبر: 922  |   تاریخ انتشار:27 آوریل 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

 

 

 

انسانهای بزرگ قامتشان بلندتر نیست، ثروتشان بیشتر نیست، آنها قلبی وسیع و نگاهی مرتفع دارند. بی شک مردمان ما اینگونه اند. مردمانی که در همه حال یار و یاور هم و در شادی و غم شریکند.

وقتی دردی را احساس کنند همدرد می شوند تا التیام بخش الام هم نوع خود شوند. و این رسمی است ماندگار ، چرا که دردها فراموش می شوند ولی همدردها هرگز…

 موسسه خیریه انفاق مهر چوبر که توسط جمعی از بزرگ منشان چوبر در حال شکل گیری است، هدفی جز این ندارد. برای آشنایی با اهداف و انگیزه ایجاد این موسسه گفتگویی با مدیر عامل آن انجام داده ایم که در زیر می خوانید :

 

 shokati 2 chobar.ir

 

 

 خودتان را چگونه به مردم معرفی می کنید؟

بنده حسین نصرتی (مرتوب) فرزند مرحوم رحیم نصرتی چوبر هستم. زاده کار و محبت وتعهدو ایمان ، دارای دو فرزند بنامهای رضا نصرتی دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد قزوین و امیر حسین نصرتی دانش آموز سال ششم ابتدایی تهران که هم اکنون امین اموال و مسیولیت داراییها وحسابداری انبار سازمان فناوری اطلاعات ایران به عهده اینجانب می باشد.

 

چه شد که به فکر راه اندازی این موسسه خیریه افتادید؟

اصولا در کودکی از هر بچه ای سوال  شود وقتی بزرگ شدی می خواهی چکاره شوی کودک رویای فکری خود را به زبان می اورد و می گوید دکتر ، مهندس یا…

اما جداً رویای کودکی من این بود که روزی به هر شکل ممکن در خدمت مردم شهرم باشم و همین کار را به نوعی انجام می دادم تا اینکه در ابتدای سال ۱۳۹۲  مصمم به شکل دادن رویاهای کودکیم در قالب یک شکل و سازمان مردم نهاد و ریشه دار بومی مقید به دین و ایمان شدم.  

بنابر این پی بنیاد و راه اندازی موسسه به رویای دیر سال وقدیمی من و مشاوره با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید شمس الدین عرفانی و حسب امر ایشان که منطبق با هنر ایمان و قانون، جهت دریافت پروانه رسمی از سازمان بهزیستی استان گیلان شروع و امید است که فقط در راه رضای خداوند بزرگ گام برداریم.

 

موسسان اصلی موسسه چه کسانی هستند؟

موسسان اصلی موسسه مردم شهید پرور چوبری هاست و از ترکیب توانایی های شناخته شده ای چون نوع نگاه خدا باورانه و نازکدلی های انسان دوستانه می باشد که به نیابت از انها اسامی افراد زیر به عنوان نماینده به سازمان بهزیستی اعلام شده است :

۱-حجت الاسلام محمد تقی فردایی ۲- مقصود آقاپور ۳-لطف ا..فردایی ۴-سخاوت فردایی ۵-کربلایی الیاس فیروزنیا ۶-حاج عمران قلی پور ۷-رحمان حسن پور ۸-وحید طاهری ۹- محرم اقاپور ۱۰- حسین نصرتی ۱۱– حاج اسماعیل یادگار ۱۲ – کربلایی مظفر جهاندوست ۱۳ – حاج خان احمد قلمی ۱۴ – حاج شهرام مصاحب

 

shokati 4 chobar.ir

 

هیات مدیره چه کسانی هستند و چگونه انتخاب شدند؟

در فروردین ۱۳۹۲ با برگزاری یک مجمع عمومی و دعوت از کلیه مردم شهر چوبرکه حدود ۱۵۰ نفر در اولین مجمع عمومی بود برگزار و طی اعلام گزارش اهداف از بین حاضرین  آقایان ، ۱-حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا محمد تقی فردایی ۲-لطف ا..فردایی ۳-الیاس فیروزنیا ۴-سخاوت فردایی ۵-وحید طاهری ۶-ناصر نعمتی ۷- حسین نصرتی  به عنوان هیت مدیره موسسه  و آقایان  محرم آقاپور و مقصود آقاپور به عنوان بازرس انتخاب شدند.

 

 

موسسه الان در چه مرحله ایی است؟

کلیه مراحل اداری و دریافت پروانه انجام و در شرف برگزاری افتتاحیه و نوید بهار سبز دیگری به مردم شهر چوبر مان هستیم.

 

عضو گیری موسسه به چه صورت خواهد بود؟

در خصوص عضوگیری اجازه دهید که در مراسم افتتاحیه به اطلاع عموم برسانیم ولی آنچه مسلم است با پیگیریهای لازم جهت داشتن سامانه اینترنتی هستیم که در آن صورت به دو شکل حضوری ( با مراجعه به دفتر موسسه ثبت نام و کارت عضویت می گیرند) و غیر حضوری از طریق سامانه که با ورود به سامانه اینترنتی موسسه می توانند ثبت نام کرده و عضویت موسسه را داشته باشند.

 

افتتاحیه چه زمانی و در کجا برگزار خواهد شد؟

از اینکه جواب همه سوالات را نمی توانم قطعی جواب دهم پوزش می طلبم ولی طبق توافق دوستان مکان افتتاحیه در مسجد بازار چوبر و زمان دقیق آن در روزهای آتی به اطلاع عموم مردم شهرمان خواهد رسید.

 

 

آیا در مراسم افتتاحیه از شخصیت های مهم و تاثیر گذار کشوری هم دعوت حواهید کرد؟

بله. مراسم افتتاحیه حتما با دعوت از بزرگان فرهنگی هنری و ورزشی برگزار خواهد شد.

 

فکر می کنید استقبال مردم جوبر از این حرکت خیرخواهانه چگونه خواهد بود؟

مردم شهر چوبر بزرگ و بزرگ منش هستند، هم خوب فکر می کنند و هم خوب در تشکیلات دسته جمعی شرکت می کنند ما برای اینکار نیاز به تبلیغ و یا اطلاع رسانی آنچنانی نداریم چون همین کار در شهرمان تا یاد دارم بصورت گروهی انجام می شده است. ولی به پیشنهاد بنده حقیر هم قسم شده ایم به یاری خداوند بزرگ و همت مردم شهید پرور چوبر ریشه فقر و تنگدستی را در شهرمان خشک و بجای آن نهال سبز اخوت و روزگار بهاری را در بین مردم خود به مساوی تقسیم کنیم .

 

shokati 800 chobar.ir

 

در راه اندازی این موسسه خیریه چقدر از نظرات و راهنمایی های روحانیون استفاده شده است؟

به نظر من جواب این سوال با قلم در کاغذ نمی گنجد، چرا که استفاده از راهنمائی ها و پیشنهادهای ریشه ای و آینده دار عزیزان قوت قلب و ستون این تجمع ما دو روحانی بزرگوار، یکی یادگار بزرگ مرد تاریخ تالش شهید حضرت آیت ا… حاج سید یونس عرفانی (حجه الاسلام ولمسلمین… حاج سید شمس الدین عرفانی و دیگری حجت السلام حاج محمد تقی فردائی) که دستور همه اجرائیات ابتدا با مشورت و تائید این دو عزیز خواهد بود.

 

 

 

 آیا در سال ۹۲ که پیگیر دریافت مجوز بودید در خصوص اهداف موسسه فعالیتی هم انجام شده یا نه ؟

بله. اما دادن جواب بعضی از سوالات شما واقعا سخت است به این معنی که معمولا این عمل بصورت خودجوش انجام می شود و نیازی به اعلام نداشته است. ولی اکنون بخاطر داشتن پروانه و قانونی کردن آن مجبوریم شفاف سازی نموده و مردم را در جریان امور قرار دهیم.لذا به عرضتان برسانم که در سال ۹۲ دو کودک ۱۲ ساله که یکی از ناحیه قلب و دیگری از ناحیه مغز تحت عمل جراحی قرار گرفته و بحمدا… هر دو سلامتی خود را بازیافته و به زندگی برگشتند. در یک مورد دیگر شخصی که از ناحیه چشم در تهران مورد عمل جراحی قرار گرفت که هزینه آن توسط موسسه پرداخت شد.

همچنین ۳ خانواده که حتی قدرت خرید نان یومیه را نداشتند با نانوایی محل هماهنگ شد تا مصرف نان سالیانه آنها تهیه گردید. در یک مورد دیگر شخصی که توان پرداخت قرض ۲ میلیون تومانی خود را نداشت ، پرداخت شد. کمک هزینه خرید جهیزیه عروسی به مبلغ ۲ میلیون تومان نیز تامین گردید که قرار است پدر فداکارش به حد توان بخشی از مبلغ فوق را برگرداند.

همه این موارد مربوط به نیازمندان چوبر بود که البته گزارش کامل مالی و عملکرد موسسه در آینده از طریق سایت جامع اطلاع رسانی چوبر و مجمع عمومی به اطلاع عموم خواهد رسید. ضمن اینکه دوستان و عزیزانی که بخواهند با مدیر عامل ارتباط مستقیم داشته باشند می توانند با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۹۲۲۲۷ تماس بگیرند.

 

 

shokati 3 chobar.ir

    

و حرف آخر:

من دعایی دارم که همیشه می گویم : خداوندا هرگز آنی و کمتر از آنی مجموعه ما را به خودمان واگذار مگردان.

 

سایت شهر ساحلی چوبر نیز برای شما و همه این خیرین پاکدل آرزوی توفیق دارد.

 

 

 


 1. عادل بقائی گفت:

  شاید در چوبر و یا اکثر جاهای ایران تاسیس چنین مؤسسه ای لازم وجایزباشد ولی در چوبر بنا به وسعت کم محیطی و جمیعتی که همه از احوالات هم باخبر هستند کمی تامل برانگیز باشد! .امیدوارم خیرین و همه عزیزانی که در این راه خداپسندانه پیشقدم شدند همه جوانب امر را در نظر بگیرند که خدایی نکرده نیازمندی بخاطر نداری شان و منزلت اجتماعی اش به خطر نیافتد .

 2. صلاحی گفت:

  همدرد عزیز
  خدا یار و یاورت
  کار بزرگی است انشاا… سر انجام خوبی داشته باشید.

  • نصرتي گفت:

   کار بزرگ را شما با شرکت خود در افتتاحیه انجام دادید آرزوی شما دعای همیشگی حقیر است

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876