چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

عنبران شهر جهانی گلیم می‌شود
گرفتن پرینت
کد خبر: 9080  |   تاریخ انتشار:15 مه 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کرده و نیز اطلس هنرمندان استان را تهیه و تدوین کنیم.

به گزارش چوبر نیوز، نادر فلاحی ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌ها تا افق ۱۴۰۰ در حوزه صنایع دستی اردبیل اظهار داشت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم و پرونده این طرح در حال تهیه است.

وی گفت: در کنار آن، قصد داریم تا افق ۱۴۰۰ با ایجاد یک بانک اطلاعاتی، اطلس هنرمندان صنایع دستی استان اردبیل را نیز تهیه و تدوین کنیم تا با برنامه ریزی دقیق توان ایجاد اشتغال در این حوزه را افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: راه‌اندازی ساختمان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و کارگاه آموزشی تولیدی سپهرم نیز از جمله پروژه‌هایی بود که پیگیری آن از سال گذشته انجام شد و تا چند ماه دیگر آغاز به کار خواهد کرد.

 فلاحی با اشاره به اینکه بهره‌برداری و تجهیز مغازه‌های شیخ حیدر شهرستان مشگین‌شهر تا چند ماه آینده انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: پژوهش نقوش بافته‌های عشایری در شهرستان‌های پارس‌آباد، گرمی و بیله‌سوار و برگزاری جشنواره ملی بافته‌های داری به مرکزیت بیله‌سوار نیز از جمله برنامه‌های ما در برش شهرستان افق ۱۴۰۰ در معاونت گردشگری خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: راه‌اندازی بازارچه و نمایشگاه  صنایع دستی در شهرستان سرعین، مرکز آموزش و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نیر، راه‌اندازی ساختمان نمایشگاه صنایع دستی شهرستان کوثر و بهره‌برداری از کارگاه آموزشی و ترویجی خلخال نیز از جمله برنامه‌های ما در این چشم‌انداز خواهد بود. منبع:تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876