چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

مربیان پیش‌دبستانی آموزش و پرورش گیلان جذب می‌شوند
گرفتن پرینت
کد خبر: 9019  |   تاریخ انتشار:07 مه 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در سه سال گذشته نیروهای پیش‌دبستانی زیادی در استان گیلان جذب شدند و مابقی نیروهای باقیمانده نیز طبق قانون به‌صورت تدریجی جذب خواهند شد.

به گزارش چوبر نیوز به نقل از تسنیم،‌ نادر جهان‌آرای صبح امروز در جمع خبرنگاران از میزبانی گیلان برای برگزاری جشنواره علمی و پژوهشی جابربن حیان خبر داد و اظهار داشت: جشنواره دانش‌آموزی جابرابن حیان، مرداد امسال با حضور نخبگان سراسر کشور به میزبانی استان گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه جشنواره علمی جابربن حیان تاکنون در استان‌های بزرگ کشور برگزار شده است عنوان کرد:‌ مدارس استان گیلان در زمینه دروس پژوهشی و برگزاری جشنواره‌هایی نظیر لیگ علمی برتر، جایگاه بسیار خوبی در سطح کشوری پیدا کرده‌اند.

جهان‌آرای ذات آموزش و پرورش را با فعالیت‌های علمی و پژوهشی مرتبط دانست و ضمن تأکید بر این مطلب تصریح کرد:‌ برگزاری جشنواره علمی و پژوهشی جابربن حیان در گیلان آن هم بعد از استان‌هایی نظیر تهران و مشهد و تبریز، از جایگاه ویژه این استان در حوزه فعالیت‌های علمی و پژوهشی حکایت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان جمع کل نیروهای پیش‌دبستانی آموزش و پرورش در سطح کشور را حدود ۳۶ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: در سه سال گذشته نیروهای پیش‌دبستانی زیادی در استان گیلان جذب شدند و مابقی نیروهای باقیمانده نیز طبق قانون به‌صورت تدریجی جذب خواهند شد.

وی از اجرای مرحله دوم طرح رتبه‌بندی معلمان در کشور و به تبع آن در سطح استان گیلان سخن گفت و اظهار داشت: پیگیری‌های بسیار زیادی تاکنون در این‌باره انجام شده و وزارت آموزش و پرورش نیز قول‌هایی در مورد اجرای این طرح در مهر امسال داده است که امیدواریم عملی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزایش دوره هنرستان از ۲ سال به ۳ سال و نیاز به ایجاد فضاهای کارگاهی بیشتر در سطح مدارس استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: در بحث ایجاد و سپس تجهیز مدارس اداره کل نوسازی استان گیلان فعالیت‌های بسیار خوبی را در این زمینه انجام داده است.

جهان‌آرای نیازمندی‌های آموزش و پرورش گیلان در بخش نیروی انسانی را با توجه به اینکه این استان سالمندترین استان کشور محسوب می‌شود بالا اعلام کرد و افزود:‌ در سال ۹۷ بیش از هزار و ۶۰۰ معلم در گیلان بازنشسته شدند که باید برای جایگزینی آن‌ها اقدامات لازم اندیشیده شود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876