چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

۳۲۶ دستگاه تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگل اردبیل توزیع شد
گرفتن پرینت
کد خبر: 8986  |   تاریخ انتشار:05 مه 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توزیع ۳۲۶ دستگاه تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگل ها در این استان خبر داد.

به گزارش چوبر نیوز به نقل از ایرنا ، شهامت هدایت روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این سومین مرحله توزیع تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگل های استان با هدف جایگزینی سوخت گاز به جای چوب و بوته جنگلی می باشد.
وی بیان کرد: این تعداد تنور گازی به منظور ارتقای ضریب حفاظتی عرصه‌ های جنگلی استان با مشارکت جوامع محلی در اختیار روستاییان حاشیه جنگل‌ ها قرار گرفت.


او اضافه کرد: با توزیع این تنورها می ‌توان بخشی از وابستگی روستاییان حاشیه جنگل‌ها را به چوب و هیزم برای پخت نان و پخت و پز‌های دیگر تامین کرد.
هدایت همچنین با اشاره به نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از عرصه‌ های طبیعی در بین اقشار مختلف مردم ادامه داد: اجرای این طرح در طول سه سال اخیر با استقبال خوب روستاییان و جایگزین کردن سوخت‌ های فسیلی به جای چوب درختان روبرو شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اضافه کرد: امیدواریم با تامین اعتبارات پیش بینی شده، این طرح را در همه روستا‌های حوزه جنگلی استان گسترش دهیم تا ضمن افزایش سرانه جنگل روستاییان نیز در توسعه جنگل سهیم باشند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876