چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

همایش کوهپیمایی خانوادگی در آستارا برگزار شد
گرفتن پرینت
کد خبر: 8963  |   تاریخ انتشار:04 مه 2019   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

همایش کوهپیمایی خانوادگی به منظور افزایش نشاط اجتماعی با شرکت حدود ۸۰۰ نفر از شهروندان و فرهنگیان آستارا به مناسبت هفته معلم در ارتفاعات کشفی شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش چوبر نیوز به نقل ازایرنا، این همایش روز جمعه با مشارکت هیات ورزش های همگانی، اداره های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، ورزشکاران و جمعی از مسئولان محلی آستارا برگزار شد و شرکت کنندگان، هفت کیلومتر مسیر را در دو ساعت با سردادن شعارهایی همچون در جستجوی سلامت پیاده باید رفت، ورزش صبحگاهی، نیرو، نشاط ، شادبی طی کردند.
نماینده مردم آستارا در آئین اختتامیه این همایش در روستای کشفی این شهرستان گفت: توسعه و فرهنگ سازی ورزش همگانی و هدایت جامعه به سلامتی و نشاط، از راه های کم هزینه و آسان رفع بسیاری از آسیب هاست.
ولی داداشی افزود: ظرفیت ورزش همگانی نباید مورد غفلت قرار گیرد و با توجه به وجود نیروی انسانی بسیار در آستارا، توسعه این رشته ضروری است.
وی خواستار فعال کردن هر چه بیشتر هیات های ورزشی آستارا شد و بر برگزاری مسابقات مختلف ملی در این شهرستان تاکید کرد.


سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا بیان کرد: معلمان نقش ویژه ای در تربیت نیروی انسانی دارند و تجلیل از معلمان ارزشگذاری به جایگاه تعلیم و تربیت است.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا نیز در این آئین گفت: ورزش این شهرستان با حمایت دولت، متحول شده و استخر شنا و چمن مصنوعی ورزشگاه وحدت آستارا در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به فعالیت شش سمن زیر نظر اداره ورزش آستارا، بیان کرد: جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله جهت توسعه فضای کسب و کار یا اجرای طرح اشتغال خدماتی، فنی و مهارتی، تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود چهار درصد دریافت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: هیات ورزش های همگانی آستارا از سال ۱۳۶۴ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون با ۱۵ کمیته ورزشی فعال است. 
این همایش با صرف صبحانه، تجلیل از تعدادی از معلمان و کمیته های فعال هیات ورزش های همگانی و اهدای جوایز به شرکت کنندگان به قید قرعه خاتمه یافت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در آن فعالیت می کنند.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876