چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

هشتمین همایش سیاست های پولی و چالش های بانکداری و تولید برگزار شد.
گرفتن پرینت
کد خبر: 8936  |   تاریخ انتشار:30 آوریل 2019   |   نویسنده: یاسر بهشتی

به گزارش بهشتی، خبرنگار چوبر نیوز هشتمین همایش سیاست های پولی و چالش های بانکداری و تولید با موضوع «رازماندگاری چالش‌ها در اقتصاد ایران» برگزار شد. 

میزان مداخلات دولت در اقتصاد، انضباط پولی و مالی، الزامات اقتصاد غیردولتی، سیاست‌زدایی از نحوه اداره بنگاه‌های اقتصادی، استقلال بانک مرکزی، نگاه ویژه به راهکارهای اقتصادی با رویکرد امیدوارکننده در شرایط تحریم و مقابله با فشارهای تحریمی با استفاده از ظرفیت علمی اقتصاد داخلی، چالش مدیریت و مالکیت در نحوه اداره بنگاه‌های واگذار شده، شفافیت و تاکید بر نقش رسانه‌ها در شفافیت بنگاه‌ها و لزوم توجه به فرهنگ سازی برای پیشبرد اصلاحات اقتصادی از سوی سخنرانان مورد توجه قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این همایش ایجاد فضای رقابتی را از مهمترین عوامل توسعه اقتصادی دانست و گفت : دولت باید زمینه ساز رشد استعدادهای افراد در عرصه های مختلف باشد

لاریجانی با بیان اینکه باید به مسائل اقتصادی نگاه طبیبانه داشت، گفت: در وهله اول نباید نگاه مأیوسانه به موضوعات داشت . متأسفانه در این وضعیت عده‌ای به دلیل نیاز اقتصادی و عده‌ای هم به دلیل کارهای سلبی‌شان نگاه مأیوسانه را به اقتصاد تزریق می‌کنند.

انتقاد از وجود برخی ناهماهنگی‌ها بین اقتصاد و سیاست و لزوم انطباق تصمیمات اقتصادی با منطق علمی از  دیگر موضوعات میزگردهای تخصصی و سخنرانی های این همایش بود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876