چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

خسارت ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سیل اخیر به تولیدات بخش اراضی و باغی کشور
گرفتن پرینت
کد خبر: 8924  |   تاریخ انتشار:27 آوریل 2019   |   نویسنده: یاسر بهشتی

مدیر کل دفتر مدیریت بحران  و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی از خسارت ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سیل اخیر به تولیدات بخش اراضی و باغی کشور خبر داد.

موسوی اعلام کرد ۵۲ درصد این رقم مربوط به بخش زراعی، ۲۶ درصد به امور زیربنایی، ۱۴ درصد به بخش دام و طیور و آبزیان و ۸ درصد به بخش باغبانی مربوط می شود.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران  و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: احیای آن دسته از اراضی که از عرصه تولید خارج شده از مهمترین اولویتهای این وزارت در جبران خسارات ناشی ازسیل است.

سیل و کشاورزی

سید محمد موسوی افزود: سیل اخیر کشور ۱۵ درصد شهرها و ۱۱ درصد روستاهای کشور را تحت تاثیر قرار داده و به تبع آن یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار باغ و اراضی زراعی دچار آسیب شده اند که تنها ۱۷ درصد آنها تحت پوشش بیمه بوده اند.

وی با اشاره به اینکه طی هفته جاری تخصیص منابع پرداختی به استانهای سیل زده نهایی میشود اضافه کرد به ۹ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در مناطق سیل زده کشور۱۰۰ میلیارد تومان منابع پرداخت شده است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی پدیده تغییر اقلیم را یکی از چالش‌های اساسی کشور در بعد بین الملل دانست و گفت : باید آثار و تبعات این موضوع را درک و قبول کنیم راهی جز اجرای برنامه‌های پیشگیرانه به‌عنوان یک اولویت استراتژیک نداریم.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876