چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

افتتاح راه آهن قزوین-رشت به حضور رئیس جمهور و مهمانان خارجی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8736  |   تاریخ انتشار:05 مارس 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

راه آهن قزوین – رشت روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور و مهمانان خارجی افتتاح می شود.

به گزارش چوبر نیوز، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهر سازی در حاشیه اجلاس بین المللی کریدور شمال – جنوب با اشاره به اهمیت راه اهن قزوین رشت در اتصال خط آهن جنوب به شمال و کشورهای اروپایی گفت: راه اهن قزوین – رشت روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور و میهمانان خارجی افتتاح می شود.

وی افزود: برای راه آهن قزوین – رشت تاکنون بالغ بر ۱۸۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و فردا با حضور رئیس جمهور قرار است قرارداد ساخت راه آهن رشت – آستارا نیز امضا شود.

بر اساس این گزارش، خط آهن ۱۶۵ کیلومتری قزوین – رشت به صورت یک خطه برای حمل بار و مسافر از ایستگاه سیاه چشمه در قزوین آغاز و با عبور از منطقه کوهین، لوشان، منجیل، رودبار و امامزاده هاشم به شهر رشت می‌رسد.
۵۰ درصد این خط در دشت، ۱۰ درصد آن در تپه ماهور و ۴۰ درصد در مناطق کوهستانی قرار گرفته و ۸۰ پل به طول ۱۳ هزار متر و پنجاه و سه متر و تونل به طول ۲۲ هزار متر از مشخصات فنی این پروژه ملی است.
عملیات ریل گذاری این محور از سال ۹۱ آغاز شد و با تکمیل آن هم اکنون این مسیر ریلی که مرکز استان گیلان را به شبکه سراسری ریلی کشور متصل می کند، آماده بهره برداری است.
احداث این پروژه ملی به لحاظ حمل و نقل بار و مسافر و اتصال استان گیلان به شبکه ریلی و به دلیل ایجاد یک کریدور ریلی بین المللی در مسیر شمال به جنوب برای صادرات و ترانزیت کالا از خلیج فارس به طرف روسیه کشورهای آسیای میانه و اروپا از اهمیت زیادی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876