چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گیلان استانی پیشرو در انتصاب بانوان در پست های مدیریتی است
گرفتن پرینت
کد خبر: 8722  |   تاریخ انتشار:02 مارس 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

استاندار گیلان با بیان اینکه در انتصاب بانوان برای پست های مدیریتی گیلان استانی پیشرو است ، گفت: ایجاد فرصت برابر برای فعالیت زنان و مردان به عنوان یک سیاست جدی در گیلان دنبال می شود.

به گزارش چوبر نیوز به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در نشست با بانوان فعال در عرصه مدیریتی استان اظهار کرد: دولت دوازدهم به زنان توجه ویژه ای داشته تا آنجا که در پست های مدیریتی و حساس از کارکرد و توان آنان بیش از پیش استفاده شده است.

وی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت بانوان در اداره امور جامعه محدود به مناصب دولتی نیست اظهار کرد: نقش بانوان در حوزه تشکل های مردم نهاد و فعالیت اجتماعی و.. مناسب و پررنگ است.

سالاری با بیان اینکه بانوان ۵۰درصد جامعه را تشکیل می دهند،خاطرنشان کرد: باید فرصت برابر برای پذیرفته شدن زنان در مناصب مختلف فراهم شود.

استاندار گیلان با اشاره به بخشنامه استفاده ۳۰درصدی از ظرفیت بانوان بیان کرد: در حال حاضر ۱۴نفر در پست های مدیریتی مشغول به فعالیت هستند که ۱۱نفر از این تعداد در طول یک سال و نیم گذشته منصوب شدند.

انتصاب یک بانوی دیگر در پست های مدیریتی گیلان

وی با بیان اینکه استان گیلان در انتصاب بانوان برای پست های مدیریتی پیشرو است، از انتصاب یک بانوی دیگر در پست های مدیریتی خبر داد و گفت: ایجاد فرصت برابر برای فعالیت زنان و مردان به عنوان یک سیاست جدی در گیلان دنبال می شود.

وی بر لزوم اجرای طرح نظارت مردم بر دولت از طریق سازمان مردم نهاد تاکید کرد و افزود: بانوان در تحقق این امر نیز می توانند اثرگذار باشند.

سالاری یادآور شد: نظارت به معنای مداخله گری نیست بلکه ایجاد ارتباط موثر بین مردم و دولت و نظارت بر حسن انجام کار تا رسیدن به نقطه مطلوب است.

استاندار گیلان ایجاد اشتغال زنان را مورد بحث قرار داد و گفت: در این حوزه می توان با ایجاد صندوق هایی تحت عنوان قرض الحسنه نسبت به اعطای تسهیلات برای اجرای مشاغل کوچک همچون صنایع دستی،بسته بندی محصولات کشاورزی،عرضه خوراک محلی و سنتی اقدام کرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به نشاط اجتماعی بانوان به لزوم مهارت آموزی آنان اشاره کرد و گفت: بانوان گیلانی از دیرباز در اقتصاد استان نقش جدی داشته و دارند؛لذا باید زمینه مشارکت بیشتر بانوان در حوزه اشتغال با توجه با تحولات موجود فراهم شود.

 احیای نوغان داری به عنوان هنر و صنعت فراموش شده گیلان از سوی بانوان از تاکیدات استاندار گیلان در این نشست بود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876