چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

بررسی تخصیص حق مرزی مرزنشینان آستارا در کارگروه وزارت کشور
گرفتن پرینت
کد خبر: 8720  |   تاریخ انتشار:02 مارس 2019   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: تخصیص حق مرزی برای مرزنشینان آستارا در کارگروه وزارت کشور بررسی می شود.

به گزارش چوبر نیوز به نقل از ایسنا، «سعید جلالی» در جریان سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا و بازدید از مرز زمینی کشور در این شهرستان با کشور جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: این سفر به دعوت استانداری گیلان و فرماندار آستارا در جهت بررسی موارد تقسماتی به شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه عمده درخواست در بحث حق مرزی بود، ادامه داد: ملاحظات مرز بین المللی در منطقه آستارا مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه موضوعات در کارگروه وزارت کشور بررسی می شود، افزود: تصمیمات لازم در خصوص شهرستان با توجه به دیده ها و شنیده ها اتخاذ خواهد شد.

جلالی در تشریح جزئیات این موضوع، خاطرنشان کرد: مرزهای بین المللی ایران نسبت به فرصت ها و تهدیدات به سه گروه مرزی الف (نقاطی که حق مرزی کاملی را کل شهرستان می گیرد)، ب (نقاطی که بخشی از عناصر تقسیماتی شهرستان حق مرزی را می گیرد) و ج (گروهی که تهدیدی را از مرز نمی بیند و حداقل ها را از حق مرزی می گیرد) تقسیم بندی می شوند.

وی با اشاره به اینکه آستارا پیشانی شمال غربی ایران است، تصریح کرد: این شهرستان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

جلالی با بیان اینکه شنیدن حرف مردم از اولویت دولت و بررسی کارشناسانه است، افزود: اگر ابهامی در قانون باشد، قانون به نفع مردم تفسیر می شود.

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور با بیان اینکه با توجه به سفر امروز، سخن مردم و مدیران شهرستان به گوش اعضای کارگروه خواهد رسید، توضیح داد: امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک حامل خبرهای خوش برای مردم شهرستان باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود در پاسخ به سوال اینکه روند تأسیس شهر جدید مرزداران (ویرمونی، بیجارببن و عنبران) در شهرستان آستارا چه مقدار پیشروی دارد، گفت: تأسیس این شهر منوط به داشتن شرایط قانونی از قبیل جمعیت، کاربرد و دادوستد است که اگر این ویژگی ها باشد، مورد موافقت قرار می گیرد.

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در رأس هیأتی از مرز زمینی آستارا، پایانه مسافری و پاسگاه های مرزی این شهرستان بازدید کرد و «حسن رستم زاد» فرماندار و «سامان ساسانیان» معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا و «سرهنگ نوذر مرادی» فرمانده هنگ مرزی این شهرستان در جریان این بازدید وی را همراهی کردند و توضیحاتی را ارائه کردند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876