چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

کمبود امکانات دیالیزی در بیمارستان آستارا
گرفتن پرینت
کد خبر: 8593  |   تاریخ انتشار:27 نوامبر 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز به نقل از ایرنا، یونس رنجکش روز دوشنبه در عیادت از بیماران دیالیزی بیمارستان شهید بهشتی آستارا افزود: واحدهای درمانی با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، پذیرای گردشگران و اتباع خارجی است و باید به امکانات جدید مجهز شود.
وی بیان کرد: کمبود دستگاه دیالیز از دغدغه های بیماران کلیوی است و باید از ظرفیت خیران و اعتبارات داخلی و استانی برای رفع آن استفاده شود.
محمد نظری رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا هم گفت: برای ۴۲ بیمار کلیوی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا ۱۹ دستگاه دیالیز وجود دارد و روزانه ۱۵ بیمار، دیالیز می شوند و مهم ترین مشکل آنها تامین هزینه دارو و عمل پیوند کلیه است.
وی افزود: بسیاری از بیماران کلیوی و دیالیزی این شهرستان به علت مشکلات مالی توان انجام عمل پیوند کلیه را ندارند و شرایط سخت دیالیز را سه نوبت در هفته تحمل می کنند و شش بیمار در نوبت عمل پیوند کلیه هستند.
امام جمعه شهرستان آستارا هم در این عیادت گفت: دلجویی از بیماران دیالیزی نباید محدود به ایام خاص باشد و آنها همواره نیازمند توجه هستند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا بیان کرد: مسئولان باید با تامین نیارهای مادی و معنوی، تجهیزات، امکانات و هزینه پیوند کلیه از آلام بیماران بکاهند.
وی اظهار کرد: افزایش روز افزون بیماران کلیوی کشور نگران کننده است و انتظار می رود مردم نوعدوست، با کمک های نقدی خود قدم موثری جهت سلامتی و تندرستی آنها بردارند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876