چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

پرداخت کامل مطالبات چایکاران شمالی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8505  |   تاریخ انتشار:11 نوامبر 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز به نقل از  ایرنا، مصطفی سالاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه چای شهرستان فومن در غرب استان گیلان در جمع خبرنگاران افزود: بابت خرید برگ سبز چای، دولت باید ۱۲۶ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت می‌کرد و در این میان سهم کارخانه‌داران نیز ۹۳ میلیارد تومان بود که خوشبختانه به صورت کامل مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت پرداخت مطالبات چایکاران امسال نسبت به سال گذشته بهتر است، ادامه داد: وضعیت فروش کارخانه‌داران نیز نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.
استاندار گیلان یادآور شد: سال گذشته تا ماه بهمن و حتی اسفند، درگیر وصول مطالبات چایکاران بودیم ولی امسال دولت و کارخانه‌ داران به صورت کامل در اوایل آبان، با چایکاران تسویه حساب کرده اند.
سالاری ایجاد تحول در صنعت چای را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است در حوزه بسته ‌بندی و فرآوری چای اقداماتی انجام گیرد که همچون سال جاری در فروش چای تولیدی گیلان مشکلی نداشته باشیم.
استان های گیلان و مازندران بین ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد این باغ ها در استان گیلان واقع است.
برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه ، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.
قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال ۹۷ با چهار درصد افزایش، برای برگ سبز درجه یک ۲۷ هزار و ۲۹۲ ریال و درجه دو، ۱۵ هزار و ۲۸۳ ریال تعیین شده بود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876