چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

نحوه ثبت نام بیمه روستائیان، کشاورزان و شرایط بازنشستگی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8286  |   تاریخ انتشار:05 جولای 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

به گزارش چوبر نیوز، سازمان بیمه تامین اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان زحمت کش کشور اقدام به بیمه تامین اجتماعی این قشر پرتلاش نموده است که شرایط آن مفصل در زیر ارایه می گردد:

 

 

شرایط عمومی عضویت برای تمامی روستائیان، کشاورزان غیرساکن و عشایر

 

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن حداقل ۱۸ سال سن
 • عقد قرارداد و پرداخت ۵ درصد سطح درآمدی انتخابی بیمه شده به عنوان حق بیمه
 • سکونت در روستا و یا مناطق عشایری که باید به تائید شورای اسلامی روستا و یا اداره کل امور عشایری شهرستان رسیده باشد

تمامی کشاورزان غیرساکن در روستا هم می توانند با شرایطی زیر تحت پوشش این بیمه قرار گیرند

 •  هنگام شروع عضویت در صندوق، مشمول بیمه اجباری نزد سایر صندوق ها و سازمان های بیمه ای و بازنشسته کشور نباشد
 • در یکی از مشاغل ۲۳۰ گانه اعلامی توسط سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران فعالیت داشته باشند
 • معرفی نامه ایشان توسط اداره جهاد کشاورزی و یا نظام صنفی کشاورزی استان تائید شده باشد.

نحوه ثبت نام در بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر

افراد توسط کارگزاران (دهیاران، تعاونی های روستایی و عشایر و …)، در هر شهرستان و استان ثبت نام می شوند.
در حال حاضر ۳۵۰۰ کارگزار در استان های مختلف فرآیند ثبت نام از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر را پیگیری می کنند.

محاسبه حق بیمه در بیمه روستاییان و عشایر

حق بیمه در بیمه روستاییان و عشایر، ۱۵ درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که ۵ درصد آن را بیمه شده پرداخت می کند و ۱۰ درصد آن را دولت تامین می نماید، دولت در حمایت از روستائیان، کشاورزان و عشایر دو برابر حق بیمه هر فرد را خود به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر پرداخت می کند و در سال هایی که مناطق روستایی دچار خشکسالی، آفت زدگی، مرگ و میر و یا بروز حوادث غیرمترقبه گردد دولت علاوه بر سهم خود، سهم بیمه شده را نیز پرداخت می نماید.

پرداخت حق بیمه در ۸ سطح از سوی بیمه شدگان (کشاورزان، روستائیان و عشایر)صورت می گیرد که مستمری پرداختی به این افراد نیز بر اساس این ۸ سطح انجام می گیرد.
افرادی که تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان قرار می گیرند می توانند بر اساس شرایط زندگی، سطح پرداختی حق بیمه خود را تعیین و مشخص کنند و بر اساس آن حق بیمه پرداخت کنند. به طوریکه مبنای پرداخت مستمری به بیمه شدگان بر اساس میانگین ۵ سال آخر پرداختی به این صندوق است.

تفاوت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با صندوق بیمه تامین اجتماعی

در صندوق بیمه روستاییان و عشایر سه سرویس ارائه می شود اما تامین اجتماعی ۱۸ سرویس به بیمه شدگان خود ارائه می کند به طوری که در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به هیچ عنوان کارهای درمانی را انجام نمی دهد چرا که فعالیت های درمانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان به سازمان بیمه سلامت واگذار شده است.

مزایای عضویت در  صندوق بیمه روستاییان و عشایر

مستمری پیری، مستمری بازماندگان و از کارافتادگی کلی از جمله مزایای این صندوق محسوب می شود.

شرایط بازنشستگی در بیمه روستاییان و عشایر

هر زن و مرد روستایی، عشایری و کشاورز غیر ساکن در روستا که حداقل ۶۵ سال سن، ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می توانند از مزایای مستمری پیری استفاده نمایند و حداقل حقوق معادل دو سوم سطح درآمدی انتخاب شده ای که در همان سال حق بیمه مربوط به آن را پرداخت نموده است، دریافت کند.

در حال حاضر طرحی تصویب شده است که در صورت تایید شورای نگهبان اجرایی می شود

روستاییان با ۷۰ سال سن و داشتن ۱۰ سال حق بیمه بازنشسته شده و حق بازنشستگی دریافت کنند و سن بازنشستگی بیمه روستایی به ۶۵ سال برسد.مستمری بازماندگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر

افراد واجد شرایط تحت تکفل بیمه شده ای که در اثر حوادث ناشی از کار فوت نماید با هر میزان سابقه پرداخت حق بیمه مشمول برخورداری از مستمری بازماندگان خواهد شد ضمن اینکه بازماندگان واجد شرایط تحت تکفل بیمه شده متوفی که در اثر بیماری یا حادثه غیر ناشی از کار، طبق مقررات صندوق با دارا بودن حداقل یک سال سابقه بیمه و ۹۰ روز طی سال آخر، مشمول دریافت مستمری است.

شرایط از کار افتادگی در بیمه روستاییان و عشایر

هر متقاضی که پس از بیمه شدن در اثر حادثه غیر ناشی از کار یا بیماری به تشخیص کمیسیون های پزشکی صندوق، از کار افتاده کلی شناخته شود با داشتن حداقل یکسال سابقه بیمه و به شرط آنکه ظرف سال آخر منتهی به شروع بیماری، وقوع حادثه و یا تاریخ از کار افتادگی حق بیمه ۹۰ روز را پرداخت کرده باشد، می تواند از مزایای مستمری استفاده کند.


برچسب‌ها:
 1. مرتضی کاظمی گفت:

  من میخواهم ازبازنشستگی بیمه روستاییان وعشایراستفاده کنم

  • امین نیکبخت گفت:

   سلام . من بیمه کشاورزی شده ام و الان میخواستم یه دفترچه فعالیت دامداری بگیرم . میخواستم بدونم که اگه پروانه دامداری به نامم ثبت بشه . آیا بیمه من قط میشه.

   • بعد از گرفتن پروانه و کد کارگاهی بعنوان کارفرما حساب می شوید که می توانید چند نفر را هم بیمه کنید. و البته مزایای خوبی هم برای شما از نظر اخذ تسهیلات و همچنین حقوق بازنشستگی داره. باز هم از اداره بیمه شهر خود بپرسید

 2. اصغر گفت:

  واقعا قانون چرت پرتی داریم برای بازنشستگی باید حداقل ۱۵ سال حق بیمه واریز کنیم بعد اگه ۶۵ سالمون شد بازنشست بشیم تو این اوضای اقتصادی بی اعصابی که تا ۶۵ عمرمیکنه اخه حداقل سن بازنشستگی باید ۵۰ میشد .

 3. علیرضا گفت:

  ما کشاورزان اگه بخایم از بیمه درمانی تامین اجتماعی استفاده کنیم چکار باید بکنین

 4. ابوالفضل گفت:

  بیمه کشاورزی

 5. هوشنگ نادری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما بزرگواران .بنده یک کشاورز ساکن شهر ایذه هستم. وتحت پوشش هیچ نهادی نیستم و۵۳سال دارم و دارای یک
  فرزند دختری دانشجو میباشم..بخاطر مشکلات نتوانستم پیگیری سهام عدالت بکنم وبه من و تنها فرزندم تعلق نگرفت .برادر جهادگر شهید اشکبوس نادری هستم. حالا تقاضا دارم حداقل من و دخترم تحت پوشش قرار بدهید. با تشکر فراوان .هوشنگ نادری به کد ملی ۱۸۴۰۵۱۸۵۱۰وشماره تلفن ۰۹۱۶۹۹۳۱۵۸۵

  • جناب نادری عزیر
   استاد بزرگوار
   خدا به شما و خانواده گرامی سلامتی و طول عمر با عزت بدهد. موضوع سهام عدالت در مجلس در حال پیگیری است که نتایج هر تصمیمی از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.
   ما هم بعنوان شاگرد شما فقط اطلاع رسانی میکنیم. و دسترسی به ثبت نام و تخصیص سهام نداریم عزیز

 6. کیانوش گفت:

  سلام بنده ۱/۵زمین دارم که مدارک زمین کامله فقط زمین بیام خانومم هست رفتیم تامین اجتماعی واسه بیمه میگن خانوم نمیتونه شوهر خودشو بیمه کنه الان باید چکار کنم

 7. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر.
  ایا داشتن یک هکتار زمین کافیه برای بیمه و اینکه ایا میشود پدر دخترش را بعنوان کارگر بیمه کند؟

 8. پرهام گفت:

  سلام پدربنده مقدار زمین کشاورزی با محوریت کاشت برنج داره بنده میتونم به عنوان پرسنل در حال فعالیت بر روی زمین کشاورزی تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار بگیرم؟
  ممنون میشم مدارک و شرایط دقیقشو ذکر کنین یا مثلا لینکشو جهت مطالعه قرار بدین.

  • سلام و سپاس
   به اداره کار شهر خودتون سر بزنید کامل اطلاعات را دارند و می توانید بیمه شوید. اما فقط در استان گیلان و مازندران اجازه کاشت برنج داده شده از نظر قانونی که امکان بیمه داره. در سایر استانها می کارند اما دولت اجازه حمایت بیمه ایی و غیه نداره

 9. امین گفت:

  سلام ببخشید من میخوام خودمو بیمه کشاورزی کنم چون کشاورز هم هستیم اگه میتونید راهنماییم کنید ممنونم

  • با به همراه داشتن کلیه مدارک شناسایی و مدارک قانونی که اثبات کند شما کشاورز هستید، به بیمه تامین اجتماعی شهر خود مراجعه کنید. ( نامه معرفی از جهاد کشاورزی شهرستان خود الزامی است)

 10. علی عسکری گفت:

  سلام
  من قبلن بیمه کارگری کشاورزی پدر و فرزند بودم . ۴ سال زمستان اومدم توی ی شرکت کار کردم گفتن بیمه ات را قطع کن
  متاسفانه بعد از ۶ ماه کار کردن تابستان که شد رفتم روستا دیگه بیمه نتونستم بشم
  الان کارگر ساختمانم ولی کشاورزی تابستانها دارم درخت وبرای ابیاری ویا برداشت گندم میرم ولی هفته ای میشه ثابت نیست
  میتونم بیمه کشاورزی بشم
  ممنون از راهنماییتون

  • نه متاسفانه. شما وقتی بیمه کشاورزی باشید باید به کار کشاورزی مشغول باشید . و اگر به هر دلیلی انصراف دادید قرارداد شما با بیمه باطل می شود و امکان برگشت منوط به تاییدیه کارشناس بیمه است که البته از نظر قانونی چون شما انصراف دادید و بیمه کارفرمایی شدید بازگشت به بیمه کشاورزی به راحتی امکان پذیر نیست.

 11. رسول گفت:

  سلام میخواستم بیمه کشاورزی بشم و چند تا سوال داشتم
  اول . من اگر خودم بخوام کارفرما بشم باید ماهیانه چقدر پرداخت کنم
  دوم . چند سال باید بیمه پرداخت کنم
  سوم . ایا میشه همسرمم زیر پوشش بیمه خودم قرار بدم و بیمه براش رد کنم که مثل خودم بعداز چند سال بازنشسته بشه
  چهارم. مدارک برای بیمه کشاورزی چیست

  • دوست عزیز
   پاسخ دقیق همه این سوالات را لطفا از کارشناسان اداره محل زندگی خود بپرسید. چون به نسبت محل فعالیت و سختی کار و …. شرایط بیمه متفاوت است. هرچندقانون کلی در قرارداد شما با بیمه حاکم است.
   ۱٫مبلغ دقیق بیمه پرداختی کارفرما را خود بیمه تعیین می کنه (با تخفیف کشاورزان ۱۰% حق بیمه را بایدپرداخت کنند.)
   ۲٫ ۲۵ سال
   ۳٫ همسرتان تحت پوشش شما بیمه خدمات درمانی میشه، اما برای استفاده از خدمات بیمه بازنشستگی و .. باید بعنوان کارمند خودتون معرفی کنید و هزینه اش را ماهیانه پرداخت کنید
   ۴٫ مدارک هویتی، مدارک زمین و کد کارگاهی که در بیمه بنام شما و محل دقیق فعالیتتان صادر میشه

   ضمن اینکه:
   کارفرمایان کارگاه‌‌های کشاورزی از پرداخت سهم بیمه کارفرمایی ۵ کارگر معاف هستند
   کارفرمایان کارگاه های نظام صنفی کشاورزان مشمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه می شوند

   این خبر را هم بخونید بهتره،
   با موافقت دولت، آیین نامه اجرایی بند(۱۰۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور به عنوان آیین نامه اجرایی بند(۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ تنفیذ شد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و صندوق تامین اجتماعی و به استناد بند(۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور تصویب کرد؛ آیین نامه اجرایی بند(۱۰۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور به عنوان آیین نامه اجرایی بند(۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور تنفیذ می شود.

   این مصوبه مورخ ۱۲/۹/۱۳۹۲ از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

   آیین‌نامه اجرایی بند (۱۰۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور

   ماده۱ـ کارفرمایان کلیه کارگاه های کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان که پروانه فعالیت صنفی معتبر از نظام یادشده اخذ کرده و در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند و با توجه به قوانین و مقررات ثبتی با ارایه اساسنامه و درج آن در روزنامه رسمی تأسیس شده‌اند، در شمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند ـ مصوب ۱۳۶۱ـ‌ و اصلاحات بعدی آن هستند.

   تبصره۱ـ هر گونه تغییرات کارفرمایان دارای شخصیت حقوقی منوط به ثبت آن در مرجع ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی و درج آن در روزنامه رسمی کشور است.

   تبصره۲ـ کارفرمایان موظفند مدارک مورد نیاز موضوع این ماده را به شعبه‌های صندوق تأمین اجتماعی ارایه کنند.

   ماده۲ـ کارفرمایان می‌توانند نام اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و سایر مدیران کارگاه های موضوع این آیین‌نامه را در صورتی که از کارگاه حقوق دریافت می‌کنند، در فهرست حقوق و مزد کارکنان شاغل درج کنند.

   ماده۳ـ کارفرمایان حقیقی با توجه به اسناد مالکیت یا اجاره، پروانه تأسیس یا پروانه بهره‌برداری از وزارت جهاد کشاورزی و واحدهای تابع آنها، تعیین حدود و ثغور کارگاه، پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی و همچنین احراز نشانی اقامتگاه قانونی یا محل سکونت شناسایی خواهند شد.

   تبصره ـ در هنگام تشکیل پرونده مدارک مورد نیاز مندرج در این ماده باید به همراه سایر مدارک به شعبه‌های صندوق تأمین اجتماعی ارایه شود.

   ماده۴ـ کارفرمایان صنعتی بخش کشاورزی که از نظام صنفی کشاورزی دارای پروانه فعالیت معتبر هستند و در کارگاه اشتغال دارند، می‌توانند با رعایت مفاد این آیین‌نامه نسبت به درج مشخصات در فهرست حقوق و مزد کارکنان شاغل اقدام کنند.

   ماده۵ ـ در صورتی که کارفرما افرادی را بدون اشتغال در کارگاه برای برخورداری از مزایای این آیین‌نامه به تأمین اجتماعی به عنوان کارگر معرفی کند، از مزایای این آیین‌نامه محروم خواهد شد.

   بند(۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور

   کارگاه های کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان، در شمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند مصوب ۱۶/۱۲/۱۳۶۱ و اصلاحات بعدی آن است. آیین‌نامه اجرای قانون مذکور توسط وزارت جهاد کشاورزی و صندوق تأمین اجتماعی ظرف یک‌ماه از تصویب قانون تهیه می‌شود و به‌تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

 12. ایمان گفت:

  سلام برای بیمه کشاورزی زمین کشاورزی باید چ مقدار باشد. و اینکه صاحب زمین می‌تواند یک نفر را بعنوان کارگر خود بیمه کند.

  • دوست گرامی
   کشاورزانی که دارای یک‌ هکتار زمین کشاورزی هستند، می‌توانند با داشتن معرفی‌نامه از جهاد کشاورزی برای دریافت بیمه‌نامه اقدام کنند.
   دوم اینکه طبق قانون و تشخیص اداره بیمه تامین اجتماعی تا ۵ نفر را رایگان می توان بیمه کرد.

 13. محمدرضا توکلی گفت:

  ما دفترچه کشاورزی داریم چاه عمیق هم داریم ب نام پدرمه منم روشون کار میکنم باغ هم داریم ولی بیمه نیستم میخواستم بیمه بشم در اصفهانم هستیم میخواستم ببینم باید از کجا و چ مراحلی را طی کن

 14. سیدایوب گفت:

  من ۳ ماه بیمه ازاد دارم می شه بیمه کشاورزی رد کنم

 15. احمدقاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید من بیمه کشاورزی بودم الان کارفرما که پدربوده فوت شدن الان بیمه قطع شده چیکارکنم که ادامه بیمه کشاورزی بریزم راهنمای کنین
  توبیمه میگن فقط باید آزادبریزین؟۷سال بیمه دارم

 16. احمدقلسمی گفت:

  سلام ببخشید ماپدرمون فوت شده میتونیم خودمون کارفرما بشیم وبرای خودمون بیمه کشاورزی بریزیم

 17. احمد گفت:

  با سلام خدمت شما عزیزم من یک هکتارونیم زمین کشاورزی دارم ک با برادرام کار میکنم و پسر داییم میگم میتونم بیمه کشاورزی بریزم واسشون ممنون میشم احمد از قزوین(الموت غربی)

 18. حمید خداپرست گفت:

  سلام این قانون که یه شخص کشاورز خودشو بیمه تامین اجتماعی کنه هنوز وجود داره؟ شرایط و مراحل کار رو لطف میکنید بگید؟

 19. نصرالله گفت:

  سلام اگر بالای ۵۰ سال داشته باشی نمیشه ثبت نام بیمه کشاورزی بشی؟

 20. زینب گفت:

  سلام شوهر من کشاورز. است وبیمه کشاورزی هست ومن الان خودم سه ماه مغازه خوار بار فروشی زدم ویکی رفته شیطونی کرده گفته که شوهرم مغازه دارد الان اومدند بیمه کشاورزی ایشون قطع کردند هرچی بهشون گفت ومغازه از من هست کاری به شوهرم ندارد. قبول نکردند الان میخوام ببینم آیا راه حلی دارد که بیمه ما دوباره وصل بشه یانه

 21. رمضان قربانی گفت:

  با عرض سلام
  آیا ۱۸ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم
  بعد بخواد بیاد برای بیمه کشاورزی حساب میشود یا نه
  سن ۵۱ ساله

 22. مجید گفت:

  سلام حدودده سال بیمه تامین اجتماعی دارم میتونم بیمه کشاورزی بریزم اگرمیتونم چندسال

  • نخیر . بیمه کشاورزی از ابتدا باید با مستندات کشاورزی باشه. و انتقال از سایر مشاغل به بیمه کشاورزی امکان پذیر نیست و بصورت کارفرمایی محاسبه میشود.

 23. جعفر گفت:

  سلام دو قعطه زمین کشاورزی در روستا ب مساحت ۱ هکتار داریم
  که پدرم ب عنوان کارفرما و من ب عنوان کارگر میخواستم از بیمه کشاورزی استفاده کنم پرداخت حق بیمه ماهانه ۱ میلیون تومنه یا دولت بهش یارانه میده میگن ظاهرا چن وقتیه برداشته شده و آزاد شده قیمتا

 24. محمدرامین گفت:

  سلام ببخشید چرابیمه کشاورزی را ازاد کردید وباید کشاورز بیچاره حق بیمه را ازاد پرداخت کند من پدرم زمین کشاورزی دارد وشغل خانوادگی همین هست چندین سال هم بیمه به صورت ازاد واریز کردم ودیگر برایم مشکل هستازاد پرداخت کنم سالهای قبل هم که مراجعه میکردم جهت بیمه کشاورزی سند میخواستندکه نداشتیم حالا که موفق شدهایم سند گرفته ایم تامین اجتماعی میگوید باید به صورت ازاد پرداخت کنید چرامن که پدرم دیگر قادر به انجام کار کشاورزی نیست وبنده هم برای ایشان کار میکنم تکلیف من چیست مگر رهبر معظم نفرموده اند نامگذاری سال را حمایت از جهش تولید اشتغال زایی ومانغ زداییها تکلیف من چیست

 25. قربان جعفرزاده گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده کارم کشاورزی هست
  و رو زمین های پدرم کار میکنم بنا به دلایلی از جمله تخریب منزل مسکونی ام در روستا مجبور شدم به شهر سکونت کنم و بخاطر اختلاف خانوادگی مجبور شدم چند سالی از کار کشاورزی کناره گیری کنم و الان مدت دو سال هست که دوباره کشاورزی میکنم و با این که دو بار درخواست بیمه داده ام متاسفانه در تهیه گزارش از روستا اهالی نمیدونم چرا تایید نمی نمایند و بازرسان هم تاییدیه اهالی را ملاک قرار داده اند بی زحمت بفرمایین در چنین وضعیتی باید چه کنم قبل تر از راهنماییتون سپاس گذاری میکنم

 26. قربان جعفرزاده گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده روی زمین های پدرم کشاورز بودم و بنا به دلایلی از جمله تخریب منزل مسکونی در روستا مجبور شدم به شهر سکونت کرده و مدت چند سالی به دلیل اختلاف خانوادگی از کار کشاورزی کناره گیری کردم و الان مدت دو سال هست که دوباره کار کشاورزی انجام میدم و تا به حال دو بار درخواست بیمه تامین اجتماعی داداده ام که متاسفانه در تهیه گزارش توسط بازرسان به دلیل چند سال دوری از کار کشاورزی و بی خبری مردم روستا مورد تایید اهالی قرار نگرفته ام از شما تقاضا دارم بی زحمت راهنمایی بفرمایین که در چنین وضعیتی باید چکنم و چگونه عضو بیمه تامین اجتماعی بشم سپاسگذارم

 27. Belami گفت:

  سلام من پروانه کسب دامداری دارم میخوام بیمه عشایری بشم و مجردم ..ایا بیمم میکنن؟و چه مدارکی نیاز هست؟

 28. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من ده سال بیمه رانندگی دارم الان دیگه راننده نیستم و میخوام بیمه کشاورزی بریزم آیا قبول میکنن پدرم کارفرمام میشن چون سر زمین پدرم کار میکنم و اینکه آیا بیمه کشاورزی دفترچه درمان داره با تشکر

 29. جمیل علی پور گفت:

  سلام بنده جمیل علیپور از روستاههای توابع شهرستان اهواز هستم ۴۶ سالم ۲۲ سابقه کارگری وکشاورزی دارم البته با احتساب ۲سال خدمت و۱۸ ماه بیمه بیکاری از برج یک امسال بیمه کشاورزیم قطع شد چون عمو کارفرمام فوت شد بیمه قطع شد بنده کشاورزم و۵ هکتاز زمین دارم الان مثل اینکه شرایط پرداخت بیمه جدید شامل تعرفه دولتی نمیشه الان چکار کنم داری ۴ فرزند یک فرزند دانشجو پزشکی تعرفه جدید مثل اینکه یکمیلیون خوردی برام مقدور نیست چه کنم لطفا راهنمای کنید باکمال تشکر

 30. علی گفت:

  سلام.
  بنده ۲۸سالمه آیا میتوانم بیمه کشاورزی بریزم؟
  و چه مدارکی می‌خواد برای ثبت نام؟
  و بعداً ماهی چند تومن به ما پرداخت میشه؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدهید.

 31. محمد گفت:

  سلام من ۳۳سالمه بدون بیمه پدرم دفترچه کشاورزی داره ولی از کار افتاده است من میخوام خودمو بیمه کشاورزی کنم
  باید چکار کنم از کجا شروع کنم

 32. محمدمهدی گفت:

  سلام،توی بیمه کشاورزی هم اگر کسی ۳۰سال سابقه داشته باشه با هر سنی بازنشسته میشه؟
  سوال بعدی هم اینکه اگه کسی بعدا مشغول کار دیگه ای بشه میتونه سوابق بیمه کشاورزی رو به بیمه جدیدش اضافه کنه؟

 33. احمد گفت:

  سلام ۱۰هکتارزمین چندنفر بیمه کشاورزی میکنه

 34. رضامرادی فرد گفت:

  سلام من چهارهکتارزمین کشاورزی دارم لطفاراهنماییم کنین چکارکنم که بیمه تامین اجتماعی بشم ودفترچه درمانی تامین اجتماعی بگیرم وبازنشستگی داشته باشه

 35. مهدی گفت:

  با عرض سلام
  بنده بیمه تامین اجتماعی کشاورزی دارم که پدرم کارفرما و من کارگر ایشان هستم با تمام مدارک و مراحل قانونی و عضویت در صنف کشاورزان.
  بیمه اینجانب از طرف تامین اجتماعی از آذر ماه ۱۴۰۱ قطع شده است.به تامین اجتماعی مراجعه کردیم گفتند طبق دستور دولت از امسال بیمه کشاورزی جزو بیمه های فصلی است وشما از آذر ماه بیمه نداری تا بهار سال آینده.
  به کجا مراجعه کنم لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876