چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

اختصاص۱۵۰میلیارد ریال برای طرح گردشگری روستایی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8190  |   تاریخ انتشار:30 مارس 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‏ها و دهیاری های کشور گفت ،۱۵۰میلیارد ریال برای اجرای ۱۸۰طرح گردشگری روستایی واجد شرایط اختصاص یافت.

به گزارش چوبر نیوز و به نقل از شبکه ایران کالا سعیدرضا جندقیان بیدگلی افزود، با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه گردشگری در روستاهای کشور و نیز مطابق با مفاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این اعتبار توسط این سازمان از محل وجوه بند (و) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کشور برای اجرای طرح های یاد شده تخصیص یافته است.

وی خاطر نشان کرد، این طرح‌ها با همکاری استانداری‌ها در روستاهای گردشگرپذیر کشور با هدف اشتغالزایی و رونق اقتصادی تعریف شده و طرح توجیهی آنها توسط دهیاری‌های ذیربط مطابق با ضوابط و دستورالعمل ابلاغی تهیه و ارائه شده است.
جندقیان با تاکید بر ضرورت هزینه‌کرد اعتبار تخصیصی مطابق با طرح توجیهی تاییدشده ،گفت، دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور موظف هستند بر روند اجرای این طرح‌ها به طور مستمر و دقیق نظارت کنند.
معاون اموردهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت ، دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها گزارش پیشرفت فیزیکی آنها را به همراه مستندات و تصاویر لازم به این معاونت سازمان شهرداری و دهیاری ارسال کرده و در سامانه آمار و اطلاعات سازمان در کاربرگ مربوطه درج کنند.
وی خاطر نشان کرد، با توجه به تفاهم نامه ای که در سال ۱۳۹۵ به امضاء وزیر کشور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسید، مقرر شد به منظور هم افزایی فعالیت ها، طی یک بازه زمانی ۵ ساله و در قالب کارگروه‌های استانی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در ۵۰۰ روستای هدف ،برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.
وی اضافه کرد، بر اساس این تفاهم نامه می بایست ،تأمین و تخصیص کمک های اعتباری و تسهیلاتی و آموزش های فنی مورد نیاز این مناطق ارائه شود.
جندقیان تصریح کرد،در سال گذشته نیز ۱۰۰ طرح گردشگری روستایی مورد مساعدت این سازمان قرار گرفت که توسط دهیاری های مربوطه به اجرا درآمده و در حال حاضر برخی از آنها در مرحله بهره برداری است که در ایام نوروز مورد استفاده گردشگران و مسافران نوروزی قرار خواهند گرفت.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876