چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

تولید کیوی اقتصاد منطقه تالش را متحول کرده است
گرفتن پرینت
کد خبر: 8182  |   تاریخ انتشار:30 مارس 2018   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

تولید کیوی اقتصاد منطقه تالش را متحول کرده است

تولید همزمان کیوی در کنار تولید برنج و سایر محصولات کشاورزی در منطقه تالش سبب توسعه اقتصادی منطقه شده است.

محمد پوراکبر کارآفرین برتر گیلانی در گفتگو با خبرنگار شبکه ایران کالا، با اشاره به اشتغال بیش از نصف ساکنان منطقه تالش به پرورش کیوی گفت: تولید همزمان کیوی در کنار تولید برنج و سایر محصولات کشاورزی در منطقه تالش سبب توسعه اقتصادی منطقه شده است.

وی افزود: کار کشاورزی هرچند ظاهرا سخت بنظر می رسد اما یک کار شیرین و زود بازده است. بطوریکه در مدت دوسال بیش از ۵۰ د رصد و بعد از ۵ سال ۱۵۰ درصد سودهی دارد.

پوراکبر که همزمان به کار تولید ماهیان گرم آبی نیز مشغول است اضافه میکند: از آنجا که زمین بایر در اختیار داشتم همزمان با تولید برنج تولید کیوی را هم راه اندازی کردم و از آنجا که بخاطر صرفه جویی در مصرف آب مورد نیاز پرورش کیوی باید استخر نگهداری آب تعبیه میکردم، لذا در همان استخر پرورش ماهیان گرم آبی را هم شروع کردم که به لطف خدا با ایجاد اشتغال برای ۱۶ نفر، اکنون همزمان سه بخش تولیدی را اداره میکنم.

وی هدف از توسعه کار خود را رفع مشکل بیکاری جوانان منطقه عنوان کرده و می گوید: بسیاری از جوانان منطقه بعلت بیکاری به کارهای سطحی و موقت روی می آورند و چون آینده ایی در آن نمی بینند دلسرد و نا امید می شوند، در حالی که اگر ریشه ای به موضوع بپردازند قطعا آینده مطمئنی برای خود رقم خواهند زد، چون هم پتانسیل لازم در منطقه برای کارهای کشاورزی وجود دارد و هم اینکه امروزه حمایت خوبی از کسب و کارها و بنگاههای اقتصادی کوچک می شود.

 


برچسب‌ها:
  1. منصور شوکتی گفت:

    باتشکر از خبرنگار محترم که موجب تشویق جوانان برای تولید وتوسعه کشاورزی و ایجاد شغل برای جوانان و منطقه می شوید واین کار باعث تشویق و دلگرمی مردم منطقه می شود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876