چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها:
دولت از مسئولیت اجرای صحیح هدفمندی یارانه‌ها شانه خالی می‌کند
گرفتن پرینت
کد خبر: 8054  |   تاریخ انتشار:13 دسامبر 2017   |   نویسنده: علیرضا دبیری

به گزارش چوبرنیوز، محمود شکری در گفت‌و‌گو با تسنیم ، اظهار داشت: متعجبم از دولتی‌ها که خود در سطح کلان مملکت نمی‌توانند قانونی را که مصوب نیز شده را به اجرا در بیاورند و به‌نوعی از مسئولیت خود شانه خالی کرده، دست به دامان مسئولان استانی می‌شوند و به قول معروف توپ را در زمین آنان می‌اندازند.

عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: در ابتدای اجرای قانون هدفمندی و پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم، قرار بر این نبود که به همه افراد یارانه تعلق بگیرد بلکه برخورداری اقشار ضعیف و کم درآمدی چون مشمولان کمیته امداد، بهزیستی و نظایر این‌ها مورد نظر بود اما قانون مذکور به بدترین نحو اجرا شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: به‌علت مشکلات عدیده‌ای که این نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ایجاد کرده بود مجلس قانونی را تصویب و دولت را مکلف به اجرای آن کرد که طی آن دهک‌های پردرآمد از گرفتن یارانه‌ها حذف شده و یارانه‌های نقدی فقط به افرادی که از لحاظ درآمدی در شرایط پایینی بودند تعلق گیرد.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: آنچه که در طول تمام این سال‌ها عملاً شاهد آن بوده‌ایم این است که متاسفانه پیش بینی‌های دولت ها غلط از آب در می‌آمد به‌همین خاطرمجبور شدند برای پرداخت یارانه‌های نقدی به‌نوعی دست به خزانه مملکت دراز کرده و از اعتبارات عمرانی، جاری و دیگر منابع استفاده کنند.

شکری ابراز داشت: قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار بود این قانون در کشور اجرایی شده و طی آن دهک‌های پردرآمد حذف شوند اما این اتفاق رخ نداد حتی بعد از جریان انتخابات نیز شاهد اراده محکمی از سوی دولتی‌ها در این باره نبودیم به‌طوری که همان روند گذشته را تا به امروز ادامه دادند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده در پرداخت یارانه‌های نقدی گفت: گویا دولتی‌ها، نه می‌توانند و نه اصلاً می‌خواهند که قانون مذکور را به اجرا در بیاورندو عملاً شاهد آن هستیم تمام منابعی را که از طریق نقدینگی و درآمدها در کشور تحقق پیدا می‌کند ماهیانه توسط دولت صرف پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: یکی از عوامل مهمی که منجر به تشکیل کمیته ویژه تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها شد عملکرد ضعیف دولتی‌ها در این زمینه بود که بعضاً در قسمت‌های متعدد شبهات فراوانی را نیز در اذهان ایجاد کرد و امیدواریم نتیجه بررسی‌ها زوایای مسئله را بیشتر روشن کند.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876