چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
در انتخاب شهردار عجله نکنید:
کارکنان شهرداری خدمت گذار مردم و از مزد بگیران مردم هستند
گرفتن پرینت
کد خبر: 7860  |   تاریخ انتشار:16 ژوئن 2017   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

✳️این روزها شایعات پشت شایعات و هر روز سخن از فردی جدید برای نشستن بر کرسی شهرداری،صحبت از یارگیری جدید و سخن از فردی شایسته و بایسته بر این صندلی پر مسئولیت و وزین و نه چندان عاری از مشکلات و چالش های پیش روی.
از فالگوشان و خبر چینان و خبرنگاران رسمی و غیر رسمی هر روز خبر جدیدی می رسد و اینگونه است که ما به روزهای پایانی شورای چهارم نزدیک و شورای پنجم در آغاز شروع کار.
✳️لازم دیدم به عنوان یک شهروند که دغدعه اصلاح امور و پیشرفت و توسعه شهرمان را دارم به اعضای محترم شورای پنجم که همه عزیزان را از نزدیک می شناسم و از دوستان نزدیک هستند و به برخی ارادت ویژه دارم سفارش کنم ، در تعیین شهردار عجله نکنند،همه زوایا و جوانب را کامل ارزیابی کنند و فرصت مطالعه روی شاخص های یک مدیر شهر را به خود بدهند،این یک تصمیم مهم برای مدیریت شهری است که شهروندانش انتظارات زیادی دارند و نگاه به توسعه و پیسرفت در آینده مه آلود و مبهم این شهر دارند.
✳️شهردار جدید را با شناخت کامل وکافی از بین فرزندان شایسته شناسایی نمایند.جلسه بگذارند و برنامه بخواهند و گرینه های متفاوت را مورد مطالعه و تحقیق عملیاتی قرار دهند.
✳️در راستای احترام به رای مردم وجلب اعتماد شهروندان وآینده نگری از بین اعضای شورا شهردار گزینش ننمایند که این می تواند در انجام به وظایف قانونی شهردار مشکلاتی بوجود آورد چه بسا انتظاراتی همیشه به فردی که رای داده شده است وجود دارد.
به محض تعیین شهردار در اولین فرصت حسابرسی را آغاز کنند،حساب از عمل و کار و برنامه های در حال اجرا.
✳️در راستای کاهش هزینه های سربار (نیروهای تحمیلی ) را تعیین و تکلیف و در راستای بهینه سازی نیروها بخصوص بعضی از مسئولین در شهرداری را که فکر میکنند باید ارباب مردم باشند اقدام قاطعانه را معمول دارند و تکریم ارباب رجوع و خدمت به مردم را جزو وظایف اصلی انها قرار دهند.
شورای پنجم باتدبیر وحمایت شهروندان به صحن شورا راه یافته اند ومطمئن باشند که مردم همه امور را رصد خواهند کرد و در نهایت بعد از چهار سال همین مردم و خودشان دوباره رودر روی هم خواهند بود.
✳️درشفاف سازی اقدامات اداری ودخل وخرج شهرداری برای اطلاع عموم شهروندان ومراجعین گام بردارند و تکریم را جایگزین تهدید ارباب رجوع گردانند.
به کارکنان شهرداری تفهیم نمایند که خدمت گذار مردم واز مزد بگیران مردم هستند وبدور از هرگونه رفتا مغرورانه مراعات حال مردم را بنمایند.
مطالب را به دل نگیریم و بدانیم که رسیدن به این جایگاه خواست مردمی بوده که با جان و دل برای پیشرفت و توسعه به پای صندوق ها آمده و امروز نگاهشان به انتخابی است که اکنون قرار است تو شورای منتخب من انجام دهی و این مسئولیتی بس سنگین است اگر کمی تامل کنیم./ عظیم دائمی چوبر

 


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876