چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

رئیس هیئت مدیره خوابگاه داران غیر دولتی کشور بیان کرد: ۴۰ درصد دانشجویان در خوابگاه های غیر دولتی ساکن هستند
گرفتن پرینت
کد خبر: 7224  |   تاریخ انتشار:24 اکتبر 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

علیرضا شوکتی در برنامه “گفت وگوی فرهنگی” رادیو گفت وگو با بیان اینکه ۷۰ درصد دانشجویانی که در سال پذیرش می شوند، غیر بومی هستند، اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد دانشجویان در خوابگاه های دولتی و نزدیک به ۴۰ درصد در خوابگاه های غیر دولتی ساکن هستند.

 article

برنامه “گفت وگوی فرهنگی” با موضوع (چالش ها و آسیب های خوابگاه های دانشجویی) و با حضور علیرضا شوکتی رئیس هیئت مدیره خوابگاه داران غیر دولتی کشور روانه آنتن شد.

علیرضا شوکتی در ابتدا با اشاره به وجود ۲۵۰ هزار ظرفیت خوابگاهی در کشور، گفت: از این تعداد، ۲۴ هزار خوابگاه مربوط به خوابگاه های غیر دولتی است که حدود ۱۰ درصد کل ظرفیت خوابگاه های کشور را شامل می شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد دانشجویانی که در سال پذیرش می شوند، غیر بومی هستند، اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد دانشجویان در خوابگاه های دولتی و نزدیک به ۴۰ درصد در خوابگاه های غیر دولتی ساکن هستند.

رئیس هیئت مدیره خوابگاه داران غیر دولتی کشور افزود: وزارت علوم اعلام کرده است که دیگر خوابگاه به دانشجویان تعلق نمی گیرد و اکثر دانشگاه ها مشمول این موضوع می شوند و این در حالی است که باید اعتبار ویژه ای برای این بخش در نظر بگیرند زیرا مهمترین بخشی است که می تواند فرهنگ دانشجویی در آن شکل بگیرد.

شوکتی با یادآوری اینکه برون سپاری خوابگاه از سوی دولت به بخش خصوصی انجام نشده است، گفت: علت این است که دولت نتوانست به بخش خصوصی اعتماد کند و هنوز هم به این بخش اعتماد نشده است و حتی دارند این بخش را از دور خارج می کنند. بعضی از خوابگاه های غیر دولتی در بعضی از شهرستان ها، در حال حاضر در دادگاه دنبال این هستند که پولشان را از دانشگاه بگیرند.

وی خوابگاه را خانه دوم دانشجو معرفی کرد و بیان داشت: وقتی خوابگاه خانه دوم محسوب می شود، باید مورد حمایت قرار گیرد. اگر هم دولت نمی خواهد حمایت کند، حداقل این بخش را به رسمیت بشناسند در حالی که با عدم حمایت، هزینه ها به سمت دانشجو سر ریز می شود و خوابگاه دار نیز مجبور است از بیرون ظرفیت خالی خود را پر کند چون دانشجویی که از دانشگاه معرفی می شود، هزینه ثابتی دارد که مجبور است و نمی تواند بیشتر از آن دریافت کند.

قابل ذکر است، برنامه “گفت وگوی فرهنگی” از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه رادیویی گفت وگو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو گفت وگو مراجعه کنند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876