چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

حال و روز شهرداری چوبر خوش است اما تو باور نکن
گرفتن پرینت
کد خبر: 7146  |   تاریخ انتشار:19 سپتامبر 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز، جنجال شهرداری ها هرجا بپیچد صدای پای شورای شهر نیز می آید. وقتی خبر از اختلاس در شهرداری تبریز به میان آمد یک پای شورای شهر تبریز نیز تو گود بود، وقتی جنجال املاک نجومی شهرداری تهران سر و صدا کرد، رسانه ها گوشه کت برخی اعضای شورای شهر را نیز به آن دوختند و کمی آنورتر یقه چند خبرنگار را هم گرفتند. در ماسال ۱۰ مورد از تخلفات شهردار را در کوچه بازار با صدای بلند شمردند هرچند از زبان سخنگو، اما قطعا پای یک عضو شورا در میان بود.

در چوبر نیز از سالها پیش یک لنگه کفش در حیاط شهرداری افتاده بود که  هر از گاهی شورا و شهردار جفت پا داخل آن کفش بینوا می پریدند و آنرا ارث پدری خود می پنداشتند. اما آن لنگه کفش صبر پیشه کرده و این کشمکش ها را تحمل کرد.

اختلاف شورا و شهردار ابتدا سلیقه ای بود که بعدا انتخاباتی و اطلاعاتی شد. اطلاعاتی که بعدا به بیرون درز کرد که شهردار در چوبر خانه ندارد! و همین باعث شد شورای دلسوز چوبر شهردار را به سمت خانه اش در آستارا هدایت کنند که این اوج جنجال این دو دلسوز شهر ساحلی چوبر بود. اما شهردار که دلبسته چوبر و مردمانش بود حاضر نشد دل از این مردم خونگرم و مهمانواز بکند. هرچند پشت صندلی یکی از بهارستان نشین ها به وی جای دادند اما برای او دل کندن سخت بود. شاید تتمه حقوق باقی مانده اش عامل این دل بستگی بود اما وقتی همه حق و حقوق خود را هم گرفت باز راضی نشد مردم خود را تنها بگذارد.

سایت ها و شبکه های اجتماعی صریح و روشن اخبار نچندان کاملی از برکناری او دادند اما او تاکید کرد “تا کلید دست من است من شهردارم” !

حالا او شهردار است و شورا بدنبال یک رای تا خبر برکناری او را تکمیل کند اما انگار شورا سمبه اش آنقدر پر زور نبود که خبر را کامل کند. و آن لنگه کفش حالا بی صاحب در حیاط شهرداری افتاده بدون جفت پایی که آنرا درک کند.

شما نیز این روزها اگر گذرتان به شهرداری افتاده باشد صدای سوت و کور را از در و دیوار آن میشنوید. ساختمانی که این روزها کمتر کسی دل و دماغ کار و حرکت در راهروهای آن را دارد، و اگر هم کسی هست، درب را محکم بسته و در عالم خود تلگرامش را چک می کند. همان لنگه کفش شاید در حیاط باشد اما آن شور و حال کار و فعالیت کمی رنگ باخته است.

حال کاری به کفش و ارث و میراث پدری نداریم اما واقعا حق یک مسئول اجرایی این نیست که چنین با بی مهری بدرقه شود. به هرحال شهردار نماد تشریفات هر شهر است و اینگونه رفتارها قطعا نام  شهر را هم کنار شهردار و شورای شهر یدک می کشد. به دیگر سخن برایم سخت است که در گوشه ایی دیگر از این سرزمین، در صفحات مجازی و واقعی سایت ها و روزنامه ها نام شهر و دیارم را با اختلاف و اختلاس و دعوای شهردار و شورا ببینم و بشنوم.

آنچه این روزها مهم است حفظ اتحاد و همدلی اعضای شورا برای سر و سامان دادن به وضع شهر و شهرداری و در نهایت نیازهای مردمش است، قبل از اینکه زباله های شهر و در بسته شهرداری، سوژه سایت ها و روزنامه ها شود. بهرحال این روزها حال و روز شهرداری چوبر خوش است اما تو باور نکن!  /  علیرضا شوکتی


برچسب‌ها:
 1. دردمند گفت:

  احسنت خیلی قشنگ بود.

 2. فرشید گفت:

  حال و روز خود ما هم این چنین است برادر شوکتی
  مرسی که همیشه به فکر اتحاد مردم چوبرمون هستی. ولی حیف که دور ایستادی و برخی کارشکنی ها را نمی بینی.
  نمیدونم میدونی برخی ها بجای دستگیری پا میگیرند؟؟؟؟
  ساده انگارانه است که بگوییم همه چی گل و بلبله.نه اقا اینجا هممون سرحالیم اما تو باور نکن داداشی.
  شوکتی جان بیخیال ما شو و به خبر و گزارش تلویزیونت برس داداش

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876