چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

واکنش شهردار چوبر به “زامبی” زباله در ساحل چوبر
گرفتن پرینت
کد خبر: 7094  |   تاریخ انتشار:04 سپتامبر 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

photo_2016-08-09_03-01-26

به گزارش چوبر نیوز، در پی وجود انبوه زباله در ساحل توریستی چوبر، و انتشار تصاویر آن در رسانه های محلی، موجی از انتقادات نسبت به شهردار و دیگر مسئولان اجرایی چوبر را در پی داشت که مهندس یونس هاشمی شهردار چوبر در واکنش به این انتقادات می گوید: “من چیزی در این مورد ندیده ام. باید ببینم سپس اظهار نظر کنم.”

با این حال وی اضافه میکند : “بخشی از زباله های تولیدی در چوبر مربوط به خانوار است که ما آنها را هر روز جمع آوری و در محل مخصوص خود امحا یا دپو میکنیم. اما بخش دیگر مربوط به پسماند انبارهای کیوی است که بدون رعایت شرایط زیست محیطی به کنار دریا انتقال و رها سازی می کنند.”

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تاکنون اقدامی در خصوص ممانعت از انجام این کار کرده یا نه، میگوید: “بله ما گشت هایی داریم که نظارت میکنند اما آنها بدور از چشم همکاران ما اقدام به رها سازی زباله در ساحل میکنند.”

البته شهردار معتقد است، زباله ربطی به چوبر ندارد و کل استان و بخصوص شهرهای ساحلی با آن درگیرند که چوبر هم از این قاعده مستثنی نیست.

هاشمی در بخشی از صحبت های خود با اشاره به وعده های دکتر نوبخت، از قول فرماندار در جلسه پسماند گفت: “دولت مصوب کرده ۴ ملیارد برای تامین محل و تجهیزاتی برای امحا زباله های غرب گیلان اختصاص یابد که امیدواریم هرچه سریعتر این مهم تحقق یابد و تمام این زباله ها به آنجا منتقل شود.”

وی اضافه کرد : “زباله مشکل کل کشور و حتی دنیاست. و از دست ما بیشتر از این بر نمی آید. نه بودجه داریم و نه توان و امکانش که مشکل زباله در چوبر را بکلی حل کنیم. البته من وقتی آمدم شهرداری با ساماندهی، بخشی از این مشکل را حل کردم بطوریکه هفته ایی حداقل یکی دوبار لودر می بریم و زباله ها را امحا میکنیم.”


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876