چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

کیوان سلیمانزاده : به چوبری بودن و مردمانش افتخار میکنم
گرفتن پرینت
کد خبر: 6969  |   تاریخ انتشار:29 جولای 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

چوبر (1)

گاهی وقتها اتفاقی با کسی یا کسانی آشنا میشویم که در این دنیای پر طلاطم و پرهیاهوی انسان و ماشین، تا بحال از آنها و افتخاراتشان غافل بوده ایم و چندان شناختی نداشتیم در حالیکه آنها شاید ظاهری آرام داشته باشند اما درونی پر غوغا برای افتخار و موفقیت مردم شهر و دیارشان دارند. وقتی پای صحبت این افتخار آفرینان می نشینی تازه میفهمی سرزمین و دیار ایران زمین، پر است از دلهایی که برای انسان و انسانیت می تپد اما نا شناخته مانده اند. هدف چوبر نیوز کشف و معرفی این افتخارات سرزمین کهن و با فرهنگ ایران است. افتخاراتی که شاید در لباس کارمندی، کارگری، پزشکی، روحانی، ورزشی و یا استاد و شاگردی نهفته باشد! سفری کوتاه به چوبر برای شرکت در مراسم تقدیر از خیرین و چهره های برتر علمی، فرهنگی، ورزشی که از طرف موسسه انفاق مهر برگزار شده بود، بهانه ای شد برای آشنایی با یک قهرمان کشتی کشور که با هم پای صحبت این افتخار آفرین منطقه و البته قهرمان ملی مان می نشینیم.

معرفی کامل خود و اینکه الان کجا ساکنی و به چه کاری مشغولی؟

من کیوان سلیمان زاده چوبر هستم در سال ۷۳در شهر چوبر متولد شدم شغل پدر من فرهنگی و مادرم خانه دار است.من تحصیلات دیپلم را در شهر چوبر خواندم  و در سن پانزده سالگی بعد از پایان درس دوره سوم راهنمایی به ورزش کشتی پرداختم که در این زمینه به موفقیت های در سطح استان و کشور برای شهرم شدم . در سال ۹۱ از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه تربیت معلم شده و امسال  مدرک لیسانس خود از دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم قزوین) گرفتم. من حدودا چهار سالی میشود که از چوبر دورم  و الان هم در استان قزوین ساکن می باشم که انشالله از امسال درس خود را تمام کرده و برای خدمت به همشهریان خود به شهر خودم باز میگیردم..

۵ نفر از بهترین همکلاسیهای دوره مدرسه را قبل از کنکور نام ببر؟

من دوران تحصیلات اولیه خود رو در شهر چوبر گذراندم و از دوستای خیلی نزدیکم میتوانم از داریوش محمدی ؛ عباس یکدل؛ امین شریفی ؛ مهدی شریفی و ماهر طهماسبی یاد کنم به نظرم یکی از بهترین دوران زندگیم در اون موقع بودن در شهرم و گذران فراغت خود با دوستانم بوده است.

.

چه شد به سمت ورزش رفتی؟

من از همان اول کودکی به ورزش علاقه داشتم اما باشگاهی نبود که بتوان رفت و در آنجا تمرین کرد و برای اینکه سن من هم کم بود خانواده اجازه نمیدادن که برای ورزش به شهرهای همجوار بروم به همین خاطر تا سن ۱۵سالگی همون در شهر خود به ورزش فوتبال می پرداختم اما بصورت تفریح هم به کشتی گرفتن با دوستان هم میپرداختم من خیلی به ورزش کشتی علاقه داشتم مثلا فیلمای کشتی که در تلویزیون نشان داده میشد هیچ کدام از آنها را رد نمیکردم این موضوع همینطور ادامه داشت و برای خودم این انگیزه را داشتم که برای شهر خود افتخار کسب کرده و باید در رسانه ها دیده شوم در روزی از روزهای تابستان بود که سال سوم راهنمایی رو تموم کرده بودم و در جلوی مغازه خودمان نشسته بودم که یکی از همشهریانم به نام اقای حسین صفرزاده به مغازه ما امد و همینجوری به من گفت که کیوان کشتی نمیای من تعجب کردم گفتم در شهر چوبر ک ورزش کشتی وجود نداره به من گفت اگر خواستی با خانواده ات صحبت کن که اگر قبول کردن من شما را به باشگاه میبرم که من با خانواده صحبت کرده و اونها هم این موضوع رو قبول کردن که مرا به شهرستان آستارا برده و به مربی انجا اقای ناصر حیدریان که یکی از مربیان موثر و کارآمدی هستند معرفی کردند که بعد از آن من همیشه تنها به آستارا رفت آمد میکردم وقتی خانواده میپرسیدن میگفتم با داداش حسین میروم من جا داره که همین اول از خانواده و مربی خودم و از حسین صفرزاده که در این امر به من کمک فراوانی کردند تشکری داشته باشم.

.

چه مقامهایی تابحال کسب کردی؟

من مقام های زیادی در کشتی کسب کردم که اگر بخواهم ترتیب بندی کنم مقام های خود را عبارتند:
۱-سه دوره قهرمان سوم استان گیلان در کشتی
۲-چهار دوره قهرمان سوم استان گیلان در کشتی
۳-چهار دوره قهرمان اول استان گیلان و استان قزوین
۴-چندین دوره قهرمانی در مسابقات کشتی چند جانبه
۵-شرکت در تیم های شهرستان های همجوار چون.استارا؛ رشت و قزوین و قرار گرفتن در تیم آن ها برای شرکت در مسابقات لیگ برتر کشتی
۶-قرار گرفتن در تیم کشتی دخانیات رشت برای شرکت در مسابقات لیگ برتر کشتی کشور
۷-مقام دومی لیگ برتر کشتی غرب کشور
۸-شرکت در مسابقات بین المللی روز جهانی کودک در سال۸۸
۹-کسب مقام قهرمانی.کشتی در المپیاد دانشجویان کشوردر سال ۹۴

.
مشوقت در این راه کی بود و چه کاری برات انجام داد؟

مشوق من در این زمینه ابتدا اقای حسین صفرزاده بوده و اصلا ایشان بودنده که مرا به شهرستان آستارا برده و مرا به مربی آنجا اقای ناصر حیدریان معرفی کردند.

.

۵ نفر از تاثیرگذارانی که در زندگیت نقش مهمی داشتند فقط نام ببر؟

امام خمینی. پروفسور سمیعی.شهید رجایی.اقا تختی.شهید بابایی

.

چند خواهر و برادرید و آیا بقیه افراد خانواده هم به ورزش بصورت تخصصی علاقمندند؟

من به غیر از خودم دو داداش و یک خواهر دارم که من فرزند سوم خانواده می باشم که یکی از برادرانم به نام رامین به ورزش والیبال اما نه بصورت تخصصی پرداخته هست.

.
اطرافیانت نسبت به فعالیت شما در رشته تخصصی ورزشی ات چه نظری دارند؟

خانواده طرف پدری و مادری من نسبت به ورزش. و مقام هایی که کسب میکردم خیلی علاقه نشان میدادند اما بعضی از آن ها هم به من متذکر میشدند که همه چی ورزش نمیشود فکر آینده خود هم باش خود رو فدای ورزش نکن که خدارو شاکرم از کنکور سراسری جذب تربیت معلم شدم و این دغدغه شغلی من هم برطرف شد.

.

الگوی ورزشی و همچنین الگوی زندگیت کیست؟
از الگویی که میتوانم در ورزشم از او یاد کنم میتوانم از اقا تختی یاد کنم که به نظر من همه چی ورزش نمی شود زیرا که عمر ورزشی روزی تمام میشود این جوانمردی و پهلوانیست و دست کسی را گرفتن و به مردم شهر و جامعه خود خدمت کردن  مهم است که اقاتختی یکی از نمونه های عالی این امر بوده و  الگویم می باشند و اما در مورد الگویی زندگی خود میتوانم از پدرم یاد کنم که در شهر چوبر معلم می باشد با اینکه دارای چهار فرزند می باشند و شما و همه میدانند که حقوق معلمی هم انقدر نیست که بتوان از لحاظ همه چی خانواده شش نفره را ساپورت کرد اما پدرم. همیشه و همه جا چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ تشویق من در امر کشتی همیشه یارو یاور من بوده و از همه لحاظ من را ساپورت کرده اند که از همینجا دوس دارم هم دست پدر م هم دسته مادر خود را ببوسم.

.

وضعیت فرهنگی چوبر را چگونه می بینید؟
چوبر یکی از شهرهای بافرهنگ استان گیلان محسوب میشود چه از لحاظ آداب و رسوم و چه از لحاظ مردمانش که انصافا مردمانی خیلی خون گرم و اجتماعی و از قشر تحصیل کرده که تربیت کرده و تحویل کشورمان داده اند میتوان یاد کرد.

.
چه چیزی باید تغییر کند یا توسعه یابد تا به آن سطح ایده آل در پیشرفت چوبر برسیم؟
به نظر من باید کسانی که کار آمد هستند و سررشته ای از کاری که میخواهند برای خدمت به مردم انجام دهند سرکار بیایند. با توجه به حرفهمایم که البته من عضو کوچکی از مردمان شهر چوبر می باشم، تغییر در سیستم مدیریتی و روی کار آمدن افردا کارآمد و تحصیل کرده جوان به سیستم کار اداره شهر چوبر به توسعه کارآمد شهر کمک شایانی خواهد کرد.

.

در چه قسمتی از شهر شما احساس ضعف میکنید (منظور اجتماعی،فرهنگی، عمرانی و ….)
عموما در هر جایی کمبود می باشد هیچ شهری بدون کمبود نیست با اینکه شهر چوبر در سال۸۵تاسیس شده و از تاسیس آن تقریبا ده سال میگذرد با اینکه کارهای در زمینه بهبود ضعف ها انجام شده با این حال میتوان کمبود را در زمینه ورزش یا حتی طرح ساحلی که اگر مقداری روی آن باز کار شود در جذب توریسم و ایجاد اشتغال جوانان بسیار موثر خواهد بود در همینجا جا دارد که از اعضای شورای چوبر و شهردار محترم شهر چوبر برای ایجاد این کار ها تشکر کنم اما از ضعف هایی دیگر که میتوان یاد کرد همچون ایجاد اورژانس یا قرارگاه نیروی انتظامی در شهر چوبر را میتوان یاد کرد.

.

ایا مسئولان و کسانی که برای چوبر کار میکنند رضایت بخش است؟
مسولان شهر چوبر یکی از اعضای کار آمد این شهر می باشند که هدفشان بهبود حال مردم هست که از همینجا از همه این عزیزان تشکر کنم اما باید برای بهبود حال جوانان و ایجاد اشتغال جوانان که یکی از دغدغه های حال حاضر کشورمان می باشد باید کار کنند به نظر من اگه یک کاری رو به من سپردند انجام بدم باید,تمام تلاش خود را برای بهبود حال مردم انجام بدم و از جان مایه بگذارم چرا که کسی که مسوول میشود وظیفه اش خدمت کردن به مردم هست این مسوولیت او به برکت وجود این مردم هست برای مثال من که معلم هستم وظیفه من درس دادان هرچه بهتر به دانش آموز است چرا که حقوقی که از دولت دریافت میکنم بخاطر اموزش به دانش آموزان هستش پس هر مسوولی هم که روی کار می آید باید از جان مایه بگذارد در کار خود دقیق باشند و برای بهبود حال مردم کار کنند .اگر قدرت این کار را ندارند خودشان استعفادهند چرا که قدرت هر مسوولیت کارآمدی آن می باشد.

.

عمده ترین کمبودها در چوبر چیست؟

ضعف ها زیاد است بااینکه کارهایی در بهبود این زمینه انجام شده بازم هم کار میبرد که بتوان در این زمینه بهبود کمبودها کارهایی انجام شودبرای مثال از لحاظ فرهنگی ایجاد کتابخانه از لحاظ عمرانی طرح ساحلی شهر چوبر که خیلی در زمینه عمرانی آن باید کار شود یادر زمینه اقتصادی و ورزشی و اجتماعی میتوان به ایجاد اشتغال برای جوانان و همچنین ایجاد باشگاهها ی ورزشی برای جوانان می باشد چرا که بیشتر نیروی انسان در جوانیست و بیشتر ادم ها تا وقتی که جوانند به ورزش می پردازند پس در این زمینه ها کار شود خیلی عالی خواهد بود.

.

حال اگر شما مسئولیت اجرایی در شهر چوبر و یا بخش حویق را داشتید اولویت کارهایتان برای توسعه شهر چی بود؟
من که خود جوان و ورزشکار و از قشر تحصیل کرده ی جامعه می باشم بیشتر کار خود را در بهبود امر ورزش جوانان و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان شهر و ایجاد مراکز فرهنگی و تربیتی برای بهبود حال مردم شهرم ایجاد میکردم.

.

چه چیزی شما را درزندگی آزار میدهد؟
من بیشتر سعی میکنم با رویکرد مثبت نسبت به موضوعات نگاه کنم که این امر بسیار در کم کردن این ازار کمکم میکند اما باید دید که هر کسی که کارآمد است باید برای انجام کاری انتخاب شود انتخاب مردم به خاطره تعصب و چشم تو هم چشمی نباشد که این امر موجب عقب ماندگی جامعه میشود که وقتی ادم این موضوع رو میبند متاسف میشود.

.

جاده توریستی ال کیوی؟
جادارد که از شورای محترم ان منطقه هم تشکر فراوان شود که در بهبود جاده زحمت های فراوانی کشیده اند. جای خیلی خوبی برای تفریح و همچنین اوقات فراغت و ورزش می باشد.

.

دانشگاه تربیت معلم قزوین؟
من در دانشگاه تربیت معلم قزوین در رشته دبیری تاریخ درس میخونم که یکی از مراکز مهم اموزش فرهنگیان در سطح کشور بوده و رتبه سوم کشور از لحاظ امکانات آموزشی فرهنگی و ورزشی در سطح دانشگاههای کشور می باشد.

.

ساحل چوبر؟
واقعا یکی از مراکز توریسم پذیر و کارآمد شهر چوبر می باشد که باید در زیباسازی و ایجاد آن کار شود تا در جذب توریسم و اشتغال جوانان موثر واقع شود.

.

موسسه خیریه انفاق مهر؟
یکی از مراکزی بوده است که در گرفتن دست نیازمندان و بهبود حال مردم شهر بسیار موثر بوده که جادارد از مسببین ایجاد این موسسه خیریه در شهر چوبر تشکر نموده و از خداوند ایجاد طول عمری با عزت را برای این عزیزان خواستار باشیم حدیثی هستش که ﺍﻣﺎﻡ ﻫﺎﺩﯼ(ﻉ) می فرمایند : ” ﻫﺮﮐﺲ ﺑﺬﺭ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﮑﺎﺭﺩ، ﺷﺎﺩﻣﺎﻧﯽ ﺩﺭﻭ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.” ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺷﺎﺩﻣﺎﻥ ﺑﺎﺷﯿﺪ.

.

استعفای شهردار بخش حویق؟
این فرد یکی از شهرداران موثر و مفید در استان گیلان بودخ و از قشری تحصیل کرده و جوان به حساب می آمدند که برای زیبا سازی و ایجاد امکانات شهر حویق تلاش های فراوانی کرده بودند که بنده از استعفای ایشان بسیار متاسف شدم. باید بزرگان شهر حویق و شورای محترم شهر حویق از استعفای ایشان جلوگیری میکردند تا این فرد برای خدمت در شهر حویق باقی می ماندند..

شورای شهر چوبر؟
اعضای شورای شهر چوبر از اهالی شهر چوبر میباشند که ایشان هم در بهبود امور مربوط به شهر بسیار تلاش کرده و همچنین در بهبود ورزش این منطقه اقدامات خیلی موثری را انجام داده که جادارد در اینجا از همه آن ها تشکر و قدردانی داشته باشم.

.

باشگاه اعجازی چوبر؟
باشگاه اجازی که یک باشگاه شخصی بوده و مدیریت آن را یکی از دوستان و ورزشگاران مهم شهر چوبر که عنوان دار سطح استان و کشور می باشد با کوله باری از تجربه بوده که باید جوانان عزیز شهر چه برادران و چه خواهران عزیزم برای استفاده از این امکاناتی که آقای اعجازی فراهم کرده اند رفته استفاده کرده و باعث ایجاد سلامتی و شادابی در خود و کارآمدی در جامعه شونده چرا که ورزش انسان رو از بسیاری از کارهای دیگه دور میکند.

.

سایت چوبر نیوز؟

سایت چوبر نیوز در ایجاد اطلاع رسانی در بین مردم  و کارهایی که در بین همشریان از قبیل فعالیت های عمرانی فرهنگی اجتماعی و مراسمات که انجام میشود موثر بود و مردم رو که در هر منطقه ای از کشورمان هم که قرار داشته باشند از این اتفاقات مطلع می کند بطوریکه هر کسی در هرجای دنیا با یک سرچ ساده در اینترنت براحتی به خبرها و اتفاقات جدید شهر چوبر و منطقه دسترسی خواهد داشت. و این باعث آگاهی دیگران در بسیاری از زمینه هایی که در شهر انجام شده می شود که جا دارد اینجا از آقایی علیرضا شوکتی که افتخاری برای شهرمان می باشد و همچنین از دست اندرکاران سایت چوبر نیوز تشکر فراوانی داشته باشم.

.

رییس جمهور روحانی؟

یکی از افراد کارآمد در سطح کشور و حتی دنیا بوده که برای بهبود حال مردم کارهای بسیاری چون برجام و اقدامات اقتصادی برای اشتغال جوانان انجام داده اند و این امر را همیشه متذکر شده اند که تا اقتصاد و تولید درست نشود جامعه پیشرفت نمیکند.

.

فکر میکنی حالا مردم در مورد تو چی فکر میکنند؟

من به چوبری بودن و همچنین به مردم شهر خودم افتخار میکنم و از خدا میخام که تمام نیرو و توان من رو طوری قرار بده که بتونم به همشهریان خودم خدمت کنم مردم شهر که همیشه مشوق من بوده اند و این امر را متذکر میشدند که شما چطور با این امکانات به اینجا رسیده اید وحتی راهنمایی هایی را در زمینه از من داشته اند که من همیشه آن ها را به تشویق به امر ورزش و تحصیل قرار داده ام. بنا بر گفته امام راحل تحصیل تهذیب ورزش در این امر صدق میکنه که تا ذهنت اروم نشه نمیتونی پیشرفت کنی و به جایی برسی.

.

آیا خودت را انسان مفیدی برای جامعه میدانی؟

این رو نباید من تصمیم بگیرم چرا که تعریف از خود درست نیستش من موثر بودن خود را بیشتر دوست دارم از زبان مردم باشد نه از زبان خودم مردم تصمیم بگیرند خوب است تا خودم.
.

برای آینده چه برنامه هایی که داری؟

در آینده در تلاش این امر هستم که انشالله مدرک مربیگری خود را از فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران اخذ کنم تا با این کار بتوانم قدری برای خدمت به مردمان شهرم انجام وظیفه کنم و اگر قدرت مالی داشتم در آینده یک باشگاه کشتی را با همکاری تربیت بدنی شهرستان و خیرین شهر ایجاد کنم و همچنین اینکه قصد دارم برای اخذ مدرک فوق لیسانس و دکترا ادامه تحصیل دهم گرچه امسال هم از طریق کنکور سراسری در رشته تاریخ در مقطع فوق لیسانس مجاز شدم اما به دلیل پاره ای از مشکلات اداری و مانع از ادامه تحصیل سه ساله فرهنگیان نتوانستم درس خودرو ادامه دهم گرچه از لحاظ رتبه علمی هم در دانشگاه رتبه یک را از لحاظ علمی دارا می باشم انشالله که بتوانم با استفاده از این امتیاز در مقطع فوق لیسانس بورسیه شوم.

.

سخن آخر:

در آخر از پدر و مادر خود تشکر فراوان کرده و دست ایشان را میبوسم چرا که پدر و مادر خوب ستون و پایه تشکیل دهنده ی مهم خانواده ها می باشند اگر تربیت و پشتوانه مالی و دعاهای مادرم نبود من به اینجا نمی رسیدم همچنین از مربی عزیزم آقای ناصر حیدریان که همیشه پشت من بودند و در موفقیت های من سهیم بوده اند و از تمامی همشهریان و دوستان خود تشکر و قدر دانی و طول عمری باعزت را از خداوند متعال برای همه ایشان ارزومندم.

و همچنین از شما که این فرصت را در اختیار من قرار دادید تا گوشه ای از تلاش ها و موفقیت ها و همچنین نقطه نظرات خود را به مردم عزیزم. منتقل کنم تشکر فراوان دارم.

photo_2016-07-12_13-44-21

چوبر (2)

چوبر (3)

 

 

 


برچسب‌ها:
 1. کارت درسته!
  موفق باشی!

 2. عبادیان گفت:

  دمت گرم همشهری
  بیزیم ایفتخاریمسان کیوان داداش قهرمااااااااااااااااان
  بیزیم خبر یوخ گور نجه قهرمانار واریمیش گونشودا.

  یاشا قارداش یاشا

 3. رکنا نیوز گفت:

  لطفاً در تلگرام پیام بدید» ۰۹۳۹۸۴۳۲۲۳۳

  رکنا نیوز RoknaNews.ir

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876