چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

عدم هماهنگی اعضاء شورای شهر سبب کندی پیشرفت چوبر شده است
گرفتن پرینت
کد خبر: 6861  |   تاریخ انتشار:28 ژوئن 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

photo_2016-06-27_13-45-40

به گزارش چوبر نیوز، پول هرچند حلال برخی مشکلات است اما قطع یقین باید بدانیم که قدرت اندیشه و همبستگی و اتحاد همیشه برتر از پول بوده است. بطوریکه نمونه های بسیاری در دنیا هست که عامل موفقیت آنها پول نبوده، بلکه قدرت فکر و اندیشه و حمایت مردم بوده که پول و ثروت را بدنبال داشته است.

در ترکیه منطقه ایی هست بنام “توپکاپو” که در سالیان نچندان دور منطقه ایی دور افتاده و محروم بود که جمعی از مردم خواستند و توانستند آنجا را متحول کنند بگونه ایی که امروزه یکی از بهترین مراکز توریستی و گردشگری دنیا شده است.

کاری که خالصانه برای مردم و در راه رضای خدا باشد نیاز به سمت و مقام و منصب دولتی، یا تعریف و تمجید ندارد. ما برای پیشرفت و توسعه در چوبر چندان به پول نیاز نداریم بلکه مهمتر از پول، به همبستگی و اتحاد بیشتری در عمل نیازمندیم. هرچند منتخبین مردم هریک سعی و تلاش دارند تا به پاس اعتماد و رای مردم اقدامات مفید و موثری را برای شهر چوبر انجام دهند اما عدم همگرایی سلایق باعث شده بسیاری از برنامه هایی که براحتی می توانست به یاری مردم توسط مسئولان انجام شود، همچنان در بایگانی پرونده های نانوشته رها شده اند.

عیسی مختارپور یکی از اعضای شورای شهر با اذعان به این مسئله می گوید : “اگر تمام اعضاء شورا با اتحاد بیشتری عمل می کردند و سلایق شخصی و لجبازی را کنار می گذاشتند، الان وضعیت پیشرفت چوبر بسیار بهتر از این بود. پس ضعف ما در تامین منابع نیست بلکه در عدم هماهنگی است. نام و سمت هایی در شورا به ما نسبت داده اند اما عملا ما هیچ کاره ایم ! چرا که این همه برنامه روی میز شورا گذاشتیم اما دریغ از یک اقدام عملی!! کندی پیشرفت چوبر فقط و فقط بخاطر عدم هماهنگی مسئولان تصمیم گیر چوبر است. همین!”

اینکه اگر یک سرمایه گذار بخواهد و با آورده هنگفت خود تمایل به مشارکت در توسعه شهر چوبر را داشته باشد و ما هم در گزارشات و مکتوبات خود آنرا عملکرد و رزومه موفق خود قلمداد کنیم، چندان کار بزرگی نکرده ایم چرا که در آنصورت هرکسی هم جای ما بود وظیفه ایی جز این نداشت. اما مهم در همگرایی سلایق و جذب و بکار گیری این نیروهای بالقوه منابع عظیم انسانی و بقول معروف “از هیچ، همه چیز ساختن ” است.

کوچکترین مثال آن، ابتکار عمل و خلاقیت در مدیریت موفق شهر حویق است. مسئولان این شهر پل عابر پیاده وسط شهر را با ابتکار عملی که داشته اند، کاملا مجانی برای مردم خود نصب کرده اند. پلی که شاید جان دهها نفر از افراد این شهر را در شب و روز حفظ کرده است. یا اقدانات دیگری که نمونه های بارزی در چند قدمی ماست.

بنابراین آنچه بیش از همه این روزها برای شهر چوبر و هر جامعه دیگری نیاز است، همگرایی سلایق و اندیشه هاست. یک مدیر یا مسئول تک بعدی، هر چقدر هم موفق باشد و کارهای بزرگی انجام دهد، بناچار در بوته نقد و انتقاد قرار خواهد گرفت. و اگر تصمیمات و برنامه ها مشارکتی بوده باشد هجمه انتقادات به همان نسبت کمتر و بی تاثیر خواهد بود اما حرکت تک بعدی و سلیقه ایی، نقد و انتقادات تند و بعضا اعتراض را بهمراه خواهد داشت.

امید است با توجه به آغاز مسافرت های تابستانی و قابلیت ها و ظرفیت های گردشپذیری منطقه، با تدابیری که اعضای محترم شورای شهر چوبر در قالب برنامه های جامع و همگرایی سلایق خواهند داشت، بتوانیم سهم بیشتری از بازار پر سود این صنعت را نصیب همشهریان عزیز و همیشه آگاه خود کنیم. / علیرضا شوکتی


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876