چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

تقدیر از استاد “اکبر اکسیر” در مراسم رونمایی از کتاب “من هارا شورا هارا”
گرفتن پرینت
کد خبر: 6790  |   تاریخ انتشار:20 مه 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

photo_2016-05-19_13-36-40

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر و به مناسبت ایام شعبانیه رو نمایی از آخرین اثر استاد اکبر اکسیر در آستارا انجام می شود.

به گزارش چوبر نیوز، “من هاراشورا هارا” شعر معروفی است که این روزها در میان آذری زبانان منطقه تالش و آستارا زبان به زبان می چرخد. این شعر که با ریتم و آهنگ شاد و موسیقی محلی توسط  یکی دیگر از هنرمندان آستارا آهنگ سازی و با صدای این هنرمند روانه بازار موسیقی شده در میان شهروندان آستارایی محبوبیت خاصی دارد چرا که شرح حال مرد ساده دلی است که به تحریک دوستان منفعت طلب مسیر زندگی خود را گم کرده و به ورشکستگی می افتد.

این کتاب ۹۵ صفحه ای با تیراژ یکهزار نسخه و با قیمت ۵۰ هزار ریال منتشر شده است.
تاکنون از اکبر اکسیر به ترتیب مجموعه شعرهای در سوگ سپیداران ، بفرمایید بنشینید صندلی عزیز ، زنبورهای عسل دیابت گرفته اند ، پسته لال سکوت دندان شکن است ، ملخ های حاصلخیز ، مالاریا ، ما کو تا اونا شیم و من هارا شورا هارا به چاپ رسیده است.
اکبر اکسیر متولد ۱۳۳۲ و دبیر بازنشسته ادبیات فارسی است اما بیشتر آستارایی ها وی را با اشعار طنز و محلی می شناسند که بخشی از درد مردم را با زبانی طنز گونه و نماهنگی فولکلور بیان می دارد.

بر اساس این گزارش ، همزمان با جشن فرهنگی که روز دوشنبه سوم خرداد در سالن آمفی تاتر سینما دریای آستارا برگزار میشود قرار است ضمن تقدیر از استاد اکسیر از آخرین اثر وی نیز رونمایی شود.

 


برچسب‌ها:
  1. زهرا صلاحی گفت:

    واقعا شاعر بزرگی هستند. کاش قدرش را بدانیم….
    من شعرشو گوش کردم محشره…

  2. آستارالی گفت:

    عمر منی استاد…..
    عاشقتم به مولا.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876